Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2009, 10:25

autor: Jiker

Prezes Red Mile Entertainment rezygnuje ze stanowiska

Firma Red Mile Entertainment ma kolejny orzech do zgryzienia. Po kłopotach finansowych przyszła pora na problemy kadrowe. Z pracy w firmie zrezygnował bowiem dotychczasowych prezes, Chester Aldridge.

Firma Red Mile Entertainment ma kolejny orzech do zgryzienia. Po kłopotach finansowych przyszła pora na problemy kadrowe. Z pracy w firmie zrezygnował bowiem dotychczasowych prezes, Chester Aldridge.

Prezes Red Mile Entertainment rezygnuje ze stanowiska - ilustracja #1

Aldridge pozostanie co prawda członkiem rady nadzorczej firmy, jednakże nie będzie miał już na nią takiego wpływu, jak wcześniej. Jego rolę przejął w trybie natychmiastowym Simon Price, dotychczas jeden z dyrektorów producenta i wydawcy gier. Z członkowstwa w radzie nadzorczej zrezygnował natomiast Kenny Cheung, właściciel kompanii Tiger Paw Capital, która w lutym udzieliła Red Mile Entertainment pożyczki w wysokości jednego miliona dolarów. Jego decyzja nie była podobno uzależniona od sytuacji panującej wewnątrz firmy.

Kłopoty Red Mile Entertainment zaczęły się na początku bieżącego roku. Sytuacja wydawcy gier Sin City oraz Heroes over Europe była już wówczas bardzo ciężka. Dowiedzieliśmy się wtedy, że firma potrzebuje około 10 milionów dolarów, w innym wypadku nie będzie w stanie ukończyć prac nad obiema wymienionymi wyżej pozycjami. Wielki w tym udział miał koncern Atari, który mimo umowy z Red Mile wycofał się z współfinansowania tego drugiego.Datek Tiger Paw Capital tylko nieznacznie zwiększył szansę Red Mile na przetrwanie.

Światowy debiut Heroes over Europe spodziewany jest między pierwszym kwietnia 2009 roku a 31 marca 2010 roku. Jeszcze później dojdzie do premiery Sin City. Produkcja, zapowiedziana w 2007 roku, trafi na sklepowe półki najwcześniej w 2011 roku, jednak trzeba liczyć się z tym, że oczekiwanie na debiut może przeciągnąć się aż do 2012. Wydanie obu tytułów jest jednak uzależnione od tego, czy Red Mile zdoła pozyskać dodatkowe środki finansowe. W innym przypadku oba projekty mogą być zawieszone, a firma może ogłosić bankructwo.