Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 kwietnia 2009

Microsoft rozszerza gwarancję dla posiadaczy Xboksa 360

Hed, 14 kwietnia 2009, 18:57

Firma Microsoft rozszerzyła wsparcie dla posiadaczy wadliwych Xboksów 360. Tym razem gracze zmagający się z błędem o kodowej nazwie E74 i wciąż objęci trzyletnią gwarancją ogłoszoną w 2007 roku, mogą żądać darmowej naprawy usterki. Dodatkowo, użytkownicy, którzy zgłosili i zapłacili za naprawę problemu w przeszłości, otrzymają pełny zwrot poniesionych kosztów.

Wertykalne Damnation w drugiej połowie maja
Wertykalne Damnation w drugiej połowie maja

Jiker, 14 kwietnia 2009, 18:20

Brytyjczycy z Codemasters ujawnili dokładną datę światowej premiery Damnation – wertykalnej, jak określają ją sami twórcy, strzelaniny powstającej na bazie Unreal Engine 3. Doszło do tego po dwukrotnym przesunięciu debiutu, spodziewanego pierwotnie w okolicach ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Poradnik: Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira

Redakcja GRYOnline.pl, 14 kwietnia 2009, 18:15

„Niniejszy poradnik do Gniewu Zehira – drugiego dodatku gry Neverwinter Nights 2 – powstał na podstawie angielskiej wersji gry i został spolszczony na bazie materiałów dostarczonych przez dystrybutora."

Niefortunny pomysł Electronic Arts
Niefortunny pomysł Electronic Arts

Hed, 14 kwietnia 2009, 14:54

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje, że Electronic Arts rozesłała amerykańskim dziennikarzom specjalne przesyłki w ramach promocji gry Godfather II. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że oprócz samej płyty wydawca zawarł kilka materiałów promocyjnych, w tym przede wszystkim dość kontrowersyjny prezent - prawdziwy kastet. Firma bardzo szybko poprosiła o zwrot broni.

Piła dopadnie nas jesienią
Piła dopadnie nas jesienią

Jiker, 14 kwietnia 2009, 14:20

Bayonetta to nie jedyna produkcja, której datę premiery ustalono dzisiaj na jesień 2009 roku. W tym samym okresie, choć dotyczy to póki co jedynie Stanów Zjednoczonych, zadebiutuje na rynku Saw – dzieło oparte na popularnym cyklu horrorów. Informacja została właśnie oficjalnie potwierdzona przez wydawcę.

Premiery gier w Polsce (6-12 kwietnia)
Premiery gier w Polsce (6-12 kwietnia)

Vercetti, 14 kwietnia 2009, 13:57

Bardzo skromnie przedstawia się lista nowości, jakie rodzimi dystrybutorzy wydali na polskim rynku w ubiegłym tygodniu. Dość powiedzieć, że najgłośniejszym tytułem okazał się bądź co bądź średni sequel Ojca chrzestnego. Ciekawiej za to w segmencie reedycji, gdzie do sprzedaży trafiły cztery tytuły z serii Best of Activision.

EMPiK - Top Lista - tydzień 15 (14/04/09)

Przemysław Zamęcki, 14 kwietnia 2009, 13:34

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 4 a 12 kwietnia i zostały zebrane w 134 salonach sieci.

Bayonetta uderzy jesienią bieżącego roku
Bayonetta uderzy jesienią bieżącego roku

Jiker, 14 kwietnia 2009, 12:15

Przedstawiciele koncernu SEGA, wydawcy gry Bayonetta, ujawnili przybliżoną, światową datę premiery gry akcji Bayonetta. Najnowsze dzieło Hideki Kamiya, autora pierwszego Devil May Cry, trafi do sklepów na całym świecie w tym samym czasie.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (6-12 kwietnia)
E-Sport: Podsumowanie tygodnia (6-12 kwietnia)

Maciej Śliwiński, 14 kwietnia 2009, 12:01

W świąteczny weekend w szwedzkim Goteborgu odbył się jeden z największych europejskich LANów – Dreamhack. Podczas imprezy rozegrano eliminacje do turnieju KODE5, w których wzięły udział dwie polskie drużyny.

Będzie sequel X-Men Origins: Wolverine?
Będzie sequel X-Men Origins: Wolverine?

Maciej Śliwiński, 14 kwietnia 2009, 11:01

Premiera X-Men Origins: Wolverine zbliża się wielkimi krokami i pozostało do niej już nieco ponad dwa tygodnie. Tymczasem Dan Vondrak, jeden z producentów gry, w wywiadzie udzielonym serwisowi GameZone zasugerował, że bardzo możliwy jest sequel tego ciekawie zapowiadającego się tytułu..

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 kwietnia 2009)

Jiker, 14 kwietnia 2009, 11:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Mirror’s Edge z edytorem map, najdłuższe LAN Party w historii, o sprzedaży Lost and Damned i DSi, łatka do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Total Overdose i Watchmen w tarapatach
Twórcy Total Overdose i Watchmen w tarapatach

Hed, 14 kwietnia 2009, 10:55

Duńskie studio Deadline Games, znane przede wszystkim z gry Watchmen: The End is Nigh, jest podobno w poważnych tarapatach finansowych. O sprawie doniósł jeden z serwisów, który powołuje się na niedawny wywiad z Christianem Pedersen-Bjergaardem, przedstawicielem dewelopera. Powiedział on, że jeśli firma nie podpisze wkrótce kontraktu na jakiś projekt, to prawdopodobnie będzie bankrutem.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (5 - 11 kwietnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (5 - 11 kwietnia)

Przemysław Zamęcki, 14 kwietnia 2009, 10:33

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 5 a 11 kwietnia.

Patapon 2 testem elektronicznej dystrybucji
Patapon 2 testem elektronicznej dystrybucji

Hed, 14 kwietnia 2009, 09:34

Jakiś czas temu serwis Ars Technica opublikował doniesienia, że druga odsłona świetnej gry Patapon zostanie wydana w USA tylko w wersji elektronicznej. Produkcja miałaby być dostępna w ramach usługi PlayStation Network oraz w sklepach. W pudełkach, zamiast dysków, znalazłyby się kody pozwalające ściągnąć dzieło z sieci. Te informacje okazały się prawdą. Czy to początek końca nośnika UMD?

Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy?
Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy?

Maciej Śliwiński, 14 kwietnia 2009, 09:29

Świąteczny weekend okazał się interesujący dla wszystkich oczekujących na Starcrafta 2. Wydawało się, że w sobotę Blizzard przygotowuje się do udostępnienia Battle Report 2 – filmu prezentującego obszernie rozgrywkę w trybie multiplayer.

Fight Night Round 4 w sklepach pod koniec czerwca
Fight Night Round 4 w sklepach pod koniec czerwca

Jiker, 14 kwietnia 2009, 09:10

Firma Electronic Arts poinformowała za sprawą nowego zwiastuna Fight Night Round 4, że światowa premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku zostanie zorganizowana 30 czerwca. Data ta dotyczy najpewniej rynku amerykańskiego.

inFamous jednak w maju
inFamous jednak w maju

Jiker, 14 kwietnia 2009, 08:30

Z informacji udostępnionych za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation wynika, że gra akcji o tytule inFamous, bezpośredni rywal Prototype autorstwa Radical Entertainment, zadebiutuje nie w czerwcu, jak informowano, a w maju bieżącego roku. Wcześniejsza data premiery jest podobno efektem narzucenia sporego tempa prac przez ekipę Sucker Punch, odpowiedzialną za przygody Cole’a McGratha.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (29 marca - 4 kwietnia 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (29 marca - 4 kwietnia 2009)

Przemysław Zamęcki, 14 kwietnia 2009, 07:03

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 29 marca do 4 kwietnia 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.