Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 09:10

autor: Jiker

Fight Night Round 4 w sklepach pod koniec czerwca

Firma Electronic Arts poinformowała za sprawą nowego zwiastuna Fight Night Round 4, że światowa premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku zostanie zorganizowana 30 czerwca. Data ta dotyczy najpewniej rynku amerykańskiego.

Firma Electronic Arts poinformowała za sprawą nowego zwiastuna Fight Night Round 4, że światowa premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku zostanie zorganizowana 30 czerwca. Data ta dotyczy najpewniej rynku amerykańskiego. Europejczycy na własną wersję poprzedniej odsłony marki czekali ponad dwa tygodnie dłużej. Czy tak samo będzie w przypadku „czwórki”? Miejmy nadzieję, że produkcja trafi na sklepowe półki nieco wcześniej.

Fight Night Round 4 w sklepach pod koniec czerwca - ilustracja #1
Fight Night Round 4 w sklepach pod koniec czerwca - ilustracja #2

Trzeba przyznać, że jest na co czekać, ponieważ nowy system fizyki zastosowany w Fight Night Round 4 spowodował, że poprzednia część nie prezentuje się już tak okazale, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Przyznają to sami twórcy, twierdzący, że oskryptowana i powtarzalna rozgrywka ukazana w FNR3 nie miała zbyt wiele wspólnego z realizmem prawdziwej walki bokserskiej. Mechanizmy, na bazie których działa odsłona czwarta, są już zdecydowanie bliższe rzeczywistości. Zaprezentowany właśnie nowy zwiastun produkcji ukazuje nie tylko realistyczne ruchy bokserów, ale także niezwykłą i pełną szczegółów rywalizację między nimi. Doskonale widać to choćby w sytuacji, gdy dochodzi do tzw. klinczu, a więc przytrzymania się przeciwników w zwarciu, uniemożliwiającego zadawanie ciosów.

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że już na przełomie maja i czerwca w ofertach serwisów PlayStation Network oraz Xbox Live przeprowadzona zostanie premiera wersji demonstracyjnej Fight Night Round 4. Dzięki temu, niemal na miesiąc przed debiutem pełnej gry, gracze z całego świata uzyskają możliwość przetestowania nowych rozwiązań, co z pewnością pomoże im w podjęciu decyzji co do ewentualnego zakupu dzieła studia EA Canada. Dotyczy to także Polaków, którzy po raz pierwszy w historii serii będą mieć możliwość wcielenia się w rodaka. Wśród kilkudziesięciu bokserów, którzy znaleźli się na liście zawodników wziętych pod uwagę przez EA, umieszczony został Tomasz Adamek, aktualny mistrz świata zawodowców federacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej.

Fight Night Round 4 zostanie wydane wyłącznie na dwóch platformach – konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.