Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 kwietnia 2009

Big Huge Games ujawnia anulowane projekty
Big Huge Games ujawnia anulowane projekty

Hed, 9 kwietnia 2009, 19:17

Poznaliśmy projekty, które powstawały w poważnie zagrożonym zamknięciem studiu Big Huge Games. Firma pracowała nad dwiema produkcjami jednocześnie: God: The Game (Wii) oraz Ascendant (PC, X360, PS3). Pierwszy z wymienionych tytułów wygląda jak połączenie takich gier jak: Zelda, The Settlers oraz Animal Crossing. Ascendant to natomiast obiecująca produkcja RPG, nawiązująca mocno do Fable.

Poradnik: Ojciec Chrzestny II

Redakcja GRYOnline.pl, 9 kwietnia 2009, 18:45

„Ojciec Chrzestny II to druga odsłona gry opartej na powieści oraz trylogii filmowej pod tym samym tytułem. Wcielasz się tutaj w postać Dominica, który buduje swoją rodzinę i zwiększając swoje wpływy zdobywa respekt i staje się poważanym Donem."

Gra Borderlands będzie zrobiona w technologii cel-shading
Gra Borderlands będzie zrobiona w technologii cel-shading

fsm, 9 kwietnia 2009, 15:02

Od dawna nie pojawiły się jakiekolwiek nowe solidne informacje o nadchodzącym ciekawym shooterze od Gearbox Software. Wiemy tyle: zapowiedziana w 2007 roku gra Borderlands ma być osadzoną w przyszłości strzelaniną, która zaprosi graczy do niegościnnego świata pustkowi, gdzie największą rolę odgrywać będą pojazdy oraz losowo generowane i modyfikowalne uzbrojenie.

Wrocławski klub planuje turniej Guitar Hero
Wrocławski klub planuje turniej Guitar Hero

Hed, 9 kwietnia 2009, 14:33

Prawdopodobnie już niedługo w nastawionym na miłośników rockowego grania wrocławskim klubie Liverpool odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z popularnymi grami muzycznymi. Impreza pod roboczą jeszcze nazwą Guitar Hero Tournament, jak sama nazwa wskazuje, będzie turniejem dla miłośników dobrze znanej serii Guitar Hero, połączonym dodatkowo z rockoteką oraz innymi atrakcjami.

Dziś rozpocznie się darmowy tydzień z Crysis Wars
Dziś rozpocznie się darmowy tydzień z Crysis Wars

fsm, 9 kwietnia 2009, 14:09

W miniony weekend informowaliśmy Was, że Crytek zamierza zorganizować kolejny darmowy tydzień grania w multiplayerowy tryb ostatniego Crysisa. Słowa dotrzymano – od dzisiaj można się wysadzać zupełnie za darmo!

Wysoka sprzedaż DSi w Europie i USA. Wii bez obniżki ceny
Wysoka sprzedaż DSi w Europie i USA. Wii bez obniżki ceny

Jiker, 9 kwietnia 2009, 11:55

Nintendo nie planuje żadnych obniżek ceny Wii – poinformowali przedstawiciele japońskiego koncernu w trakcie przeprowadzonej kilka godzin temu konferencji prasowej. Firma zdradziła także inne istotne informacje, w tym wyniki sprzedaży przenośnego DSi w krajach Zachodu.

Kolejne badania dotyczące gier – kobiety i osoby starsze też grają
Kolejne badania dotyczące gier – kobiety i osoby starsze też grają

Hed, 9 kwietnia 2009, 10:51

Jaka jest najpopularniejsza gra na pecety? Oczywiście, Pasjans. Tak przynajmniej wynika z opublikowanych badań dotyczących graczy, tym razem przeprowadzonych przez firmę Nielsen. Zajęto się w nich kilkoma interesującymi kwestiami. Przede wszystkim sprawdzono, które konsole są najczęściej używane oraz kim jest i w co gra przeciętny posiadacz komputera osobistego.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 kwietnia 2009)

Jiker, 9 kwietnia 2009, 10:50

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Stalin vs. Martians oraz Rock Band: Unplugged, pecetowy Map Pack 1 do Call of Duty: World At War w pełni darmowy, promocyjne ceny gier Strategy First i inne. Zapraszamy do lektury.

O przyszłych zmianach w Empire: Total War

Lord Nibbler, 9 kwietnia 2009, 10:48

Zespół Creative Assembly, ustami swojego pracownika Jacka Lusteda, mówi o nadchodzących nowościach do swojej flagowej produkcji - Empire: Total War. Przez pierwszy miesiąc bytności gry na rynku studio zbierało opinie graczy na jej temat i intensywnie przygotowywało stosowne usprawnienia. Prace powoli dobiegają końca.

Nowe sterowniki Catalyst 9.4 dostępne do pobrania

Elrond, 9 kwietnia 2009, 09:45

Korporacja AMD, która kilka lat temu przejęła przedsiębiorstwo ATI, poinformowała o pojawieniu się najnowszej wersji sterowników do kart graficznych z rodziny HD – ATI Catalyst 9.4. Standardowo pakiet ten zawiera szereg poprawek w stosunku do poprzednich swoich wersji.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts
Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Reżyser Piratów z Karaibów szykuje się do Bioshocka
Reżyser Piratów z Karaibów szykuje się do Bioshocka

Hed, 9 kwietnia 2009, 08:53

Gore Verbinski, reżyser odpowiedzialny za Piratów z Karaibów, zrezygnował z tworzenia czwartej części tej serii, żeby móc zająć się innymi projektami, a przede wszystkim przygotowaniami do prac nad ekranizacją Bioshocka. Dzieło stworzone przez studia 2K Boston/2K Australia oferuje świetną fabułę i niezwykłą głębię przedstawionego świata. Produkcja filmowej wersji gry ruszy w 2010 roku.