Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2009, 10:50

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Stalin vs. Martians oraz Rock Band: Unplugged, pecetowy Map Pack 1 do Call of Duty: World At War w pełni darmowy, promocyjne ceny gier Strategy First i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Stalin vs. Martians oraz Rock Band: Unplugged, pecetowy Map Pack 1 do Call of Duty: World At War w pełni darmowy, promocyjne ceny gier Strategy First i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Origins

Firma BioWare rozpoczęła zapisy na beta testy narzędzi, służących do budowy lokacji oraz questów w ramach cRPG Dragon Age: Origins. Jeszcze w tym roku produkcja zadebiutuje na rynku, umożliwiając zainteresowanym graczom publikację takowej zawartości.

Stalin vs Martians

Pecetowa strategia czasu rzeczywistego Stalin vs Martians trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji już 20 kwietnia. Nad produktem pracowały aż trzy studia deweloperskie, tj.: Black Wing Foundation, Dreamlore i N-Game Studios.

Valkyria Chronicles

Trzy zestawy DLC do taktycznego jRPG o tytule Valkyria Chronicles ukażą się w ofercie PlayStation Network 16 kwietnia. Każdy z nich będzie kosztować 3,99 euro. Nie byłoby w tym niczego kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że wprowadzają one do gry jedynie wyższy poziom trudności oraz dwie dodatkowe misje do trybu dla pojedynczego gracza. Cena DLC nie jest zatem zbyt adekwatna do oferowanej zawartości.

Xbox Live

W ofercie sklepu internetowego Amazon pojawiły się gry wchodzące w skład usługi Xbox Live Arcade. Zasada działania systemu obranego przez Amazon jest bardzo prosta. Osoba, która zdecyduje się na zakup określonej produkcji, otrzyma kod, dzięki któremu będzie mogła pobrać grę z poziomu XBLA. W sprzedaży znajdują się ponadto punkty MS oraz przedłużenia złotego abonamentu.

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

Studio Relic Entertainment pracuje nad kolejną aktualizacją strategii Warhammer 40,000: Dawn of War 2. Fanom produkcji polecamy zapoznanie się z pełną listą zmian, opublikowaną na łamach oficjalnego bloga poświęconego grze.

Call of Duty: World At War

Na łamach forum dyskusyjnego gry Call of Duty: World at War opublikowana została informacja, z której wynika, że w skład najnowszej – 1.4 – aktualizacji pecetowej wersji wojennej strzelaniny wejdą nie tylko poprawki, ale również nowe mapy multiplayer i dodatkowa lokacja do trybu Nazi Zombies, znane do tej pory posiadaczom konsol nowej generacji pod nazwą Map Pack 1. W przeciwieństwie jednak do owego DLC, pecetowa aktualizacja World At War będzie w pełni darmowa. Wersja konsolowa kosztowała 800 punktów MS/10 dolarów. Do premiery patcha dojdzie już niedługo.

Rock Band: Unplugged

Rock Band: Unplugged, specjalna, przenośna edycja cyklu Rock Band przeznaczona na PSP, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 9 czerwca. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

Wii i DS

Z informacji dostarczonych przez Satoru Iwatę, prezesa Nintendo, wynika, żejeszcze w tym roku dojdzie do debiutu japońskiej wersji serwisu, oferującego posiadaczom konsoli Wii możliwość ściągania różnego rodzaju filmów. System będzie funkcjonować jako platforma dla reklamodawców, w związku z czym korzystanie z niego będzie zapewne w pełni darmowe. Pliki pobrane na Wii będzie można w każdej chwili uruchomić na przenośnym Nintendo DS. Póki co nie wiemy jednak na jakich zasadach miałoby się to odbywać.

Strategy First

W ramach Steama uruchomiona została promocja obejmująca produkcje firmy Strategy First – w tym Sacred: Gold, Jack Keane, Sub Command, Disciples II oraz pozycje z cyklu FlatOut. Cena każdej gry obniżona została dokładnie o 50%. W przypadku, gdybyśmy pragnęli nabyć wszystkie dzieła Strategy First, będziemy mogli zaoszczędzić blisko 300 dolarów – zestaw kosztuje bowiem ledwie 74,99 dolary. Promocja potrwa do 13 kwietnia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Indiana Jones and the Staff of Kings

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Flock!

Ghostbusters: The Video Game

X-Men Origins: Wolverine

The Secret World

Wheelman Gramy!

gry