Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stalin vs. Martians (PC)
OkładkaStalin vs. Martians (PC)

Stalin vs. Martians PC

Stalin vs. Martians to utrzymana w humorystycznej konwencji strategia czasu rzeczywistego, stworzona przez studia deweloperskie Black Wing Foundation, Dreamlore i N-Game. Akcja gry osadzona została w 1942 roku, kiedy to mieszkańcy Syberii zostają zaatakowani przez Marsjan.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stalin vs. Martians Premiera PC

29kwietnia2009

producent: Dreamlore wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stalin vs. Martians to propozycja dla tych, którym znudziły się już setki strategii o tematyce II Wojny Światowej. Jest to RTS oferujący graczom dobrą zabawę ze sporą dawką humoru.

Rzecz dzieje się latem 1942 roku, kiedy to Marsjanie atakują mieszkańców Syberii. Jak wiadomo z historii, jest to ciężki okres dla ZSRR (wojna z III Rzeszą), jednak Stalin nie daje sobie w kaszę dmuchać i organizuje antymarsjańskie siły, by przegonić najeźdźców. W grze wcielamy się w postać dowódcy polowego i kierując poczynaniami Czerwonej Armii, musimy skopać zielonym tyłki i przegonić ich gdzie pieprz rośnie.

Stalin vs. Martians to szybka, prosta, a zarazem zwariowana strategia czasu rzeczywistego. Mimo wszystko nie mają tu zastosowania skomplikowane taktyki czy systemy rozbudowy bazy. Nie ma żadnego wznoszenia koszarów i trenowania oddziałów, zajmujemy się jedynie eksterminacją wroga. Zasady są proste. Jeśli zabraknie nam wojska, po prostu je kupujemy. Każdy zabity Marsjanin zostawia po sobie jeden z pięciu power-upów: pieniądze (za które możemy kupić wsparcie), ulepszenie zbroi, wzrost siły ataku, przyspieszenie, apteczkę. Ponadto, każdy oddział posiada specjalne zdolności, które uprzyjemniają rozgrywkę.

Nad produktem pracowały aż trzy studia deweloperskie - Black Wing Foundation, Dreamlore i N-Game Studios. Autorzy zapytani o źródło inspiracji do stworzenia gry, odpowiedzieli: „wódka, samowar, barszcz i pierogi”.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stalin vs. Martians: Odpowiednia dla każdego wieku.

Stalin vs. Martians Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista