Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2009, 11:10

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: wysyp casualowych gier od Namco Bandai, aktualizacja Empire: Total War, łatki do Crysis Wars i Fallout 3, Stalin vs. Martians wreszcie debiutuje, Capcom na E3 zapowie dwie nowe gry i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: wysyp casualowych gier od Namco Bandai, aktualizacja Empire: Total War, łatki do Crysis Wars i Fallout 3, Stalin vs. Martians wreszcie debiutuje, Capcom na E3 zapowie dwie nowe gry i inne. Zapraszamy do lektury.

Katamari Forever

Jesienią do sklepów w Stanów Zjednoczonych i Europie powędruje najnowsza odsłona cyklu Katamari DamacyKatamari Forever. Powstaje ona z myślą o konsoli PlayStation 3. Nie będzie to żadna konwersja, w związku z czym gracze otrzymają produkcję z zupełnie nową fabułą, wsparciem dla rozdzielczości 1080p, a także największym wyborem plansz, przedmiotów oraz utworów w historii Katamari. Wydawcą i producentem gry jest oczywiście firma Namco Bandai.

Food Network: Cook Or Be Cooked

Food Network: Cook Or Be Cooked jest kolejną propozycją Namco Bandai zapowiedzianą w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Powstaje na Wii i pozwoli nam zabawić się w kucharza, który nie tylko przygotowuje zlecone potrawy, ale także wymyśla własne przepisy. Coś dla siebie znajdą tu także fani rozgrywki wieloosobowej. Całość zostanie ukazana za sprawą ładnej, trójwymiarowej grafiki.

We Cheer 2 i Active Sports: Extreme Challenge

Jesienią do sklepów w Stanach Zjednoczonych trafią także produkcje o tytułach We Cheer 2 i Active Sports: Extreme Challenge. Obie zostaną wydane na Wii. Pierwsza traktować będzie o zawodach cheerleaderek, z kolei druga stanowić będzie zbiór zabawnych mini-gier (wspinaczka, wyścigi gokartami, kitesurfing i inne), które będziemy kontrolować przy użyciu specjalnej maty. Odpowiada za nie Namco Bandai.

Empire: Total War

Firma Creative Assembly udostępniła trzecią aktualizację do gry Empire: Total War (tzw. Update 3). Zajmuje ona 47MB, a pełną listę zmian i nowości znajdziecie na łamach oficjalnego forum poświęconego cyklowi Total War.

Crysis Wars

W sieci opublikowana została najnowsza łatka do strzelaniny Crysis, a konkretnie jej trybu sieciowego noszącego podtytuł Wars. Plik o numerze 1.5 zajmuje 511MB. Znajdziecie go m.in. na łamach serwisu MyCrysis.

Fallout 3

Załatany został także Fallout 3, najnowsza produkcja firmy Bethesda Softworks. Patch 1.5 przygotowuje grę pod kątem premiery trzeciego rozszerzenia o tytule Broken Steel. Pełną listę zmian, które wnosi, znajdziecie w tym miejscu.

Sierra

W sieci wystartował serwis Sarien.net, w ramach którego opublikowane zostały najciekawsze stare przygodówki point n’ click autorstwa firmy Sierra. Można w nie zagrać dzięki przyjaznej aplikacji Java.

Dragon Age: Origins

Okazuje się, że zamawiając przedpremierowo cRPG Dragon Age: Origins (póki co tylko za sprawą sieci sklepów GameStop), uzyskamy dostęp do dwóch specjalnych przedmiotów, z których będziemy mogli skorzystać w trakcie rozgrywki. Są nimi Memory Ring i Memory Band, wpływające na zdobywanie większej liczby punktów doświadczenia. Produkcja autorstwa firmy BioWare trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie dostępna w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Stalin vs. Martians

Po niecodziennych perypetiach rozpoczęto wreszcie oficjalnie sprzedaż rozrywkowego RTS-a Stalin vs. Martians. W tym miejscu znajdziecie listę wszystkich sieciowych serwisów cyfrowej dystrybucji, oferujących możliwość zakupu dzieła trzech rosyjskich studiów deweloperskich - Dreamlore, BWF i N-Game.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Rockstar już jutro udostępni posiadaczom Grand Theft Auto: Chinatown Wars mały DLC w postaci dodatkowego pojazdu, tzw. Bulletproof Hellenbach. Aby go pozyskać, trzeba być zarejestrowanym w ramach serwisu Rockstar Games Social Club (podając tzw. friend code, zapisany na kartridżu z grą). Pełną instrukcję znajdziecie w tym miejscu.

Capcom

W trakcie zbliżających się targów E3 (2-4 czerwca) japońska firma Capcom ujawni pierwsze informacje na temat swoich dwóch nowych gier. Przedstawiciele nie podali niestety żadnych nowych informacji. Czyżby jedną z nich miał być Resident Evil 6?

Killzone 2

Sieciowe tryby Killzone 2 przetestowało już milion użytkowników konsoli PlayStation 3 (indywidualnych posiadaczy kont PlayStation Network). Jedna z najgorętszych produkcji tego roku wypracowała ten rezultat w dwa miesiące od dnia swojej światowej premiery.

Xbox 360

Istnieje spora szansa, że do sklepów trafi niebawem limitowana, rocznicowa edycja konsoli Xbox 360 poświęcona grze Grand Theft Auto IV (która obchodzi właśnie swój pierwszy rok obecności na rynku). W jej skład ma wejść dzieło Rockstar Games oraz konsola w wersji Elite. Czekamy na komentarz ze strony Microsoftu.

Saber Interactive

Firma Saber Interactive, autorzy strzelaniny TimeShift, pracuje nad kilkoma produkcjami. Elementem dla nich wspólnym będzie fakt, że każda z nich wykorzystywać będzie najważniejsze funkcje silnika Havok Destruction. Zapewni on niesamowite eksplozje oraz możliwość realistycznej destrukcji otoczenia. Więcej informacji na ich temat już wkrótce.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mafia II

NCAA Football 10

MAG: Massive Action Game

Uncharted 2: Among Thieves

Killing Floor

Under Siege

WET

Fallout 3: Broken Steel

Spore: Kosmiczne przygody

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Race On

Spyborgs

Free Realms

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Singularity

Tom Clancy's EndWar Gramy!

Mafia II Gramy!

gry