Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Killing Floor (PC)

Killing Floor PC

Komercyjna wersja popularnej modyfikacji do gry Unreal Tournament 2004, opracowana przez niewielki zespół Shatterline Productions przy wsparciu ze strony studia Tripwire Interactive.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Killing Floor (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14maja2009

20listopada2009

pudełko PL

Killing Floor to specjalna wersja popularnej modyfikacji Unreal Tournament 2004, opracowanej w całości przez niezależną, amatorską grupę Shatterline Productions. Jej komercyjny debiut mógł nastąpić dzięki wsparciu studia Tripware Interactive, założonego kilka lat wcześniej również przez amatorów. Zasłynęło ono oczywiście z produkcji modyfikacji Red Orchestra: Ostfront 41-45, która zwyciężyła w konkursie Make Something Unreal.

Akcja Killing Floor, strzelaniny FPP utrzymanej w konwencji survival horroru, osadzona została w Wielkiej Brytanii, gdzie wskutek eksperymentów genetycznych ludzie zaczęli zmieniać się w mutanty. Zaraza ta, będąca efektem działań tajemniczej organizacji Horizon, została na chwilę powstrzymana, jednakże w wyniku przeniesienia prac badawczych do podziemi największych brytyjskich miast, tragiczne w skutkach działania laborantów doprowadziły do wypełznięcia mutantów na powierzchnię. Wcielając się w jednego z sześciu śmiałków staramy się powstrzymać mroczną inwazję zarażonych ludzi, uratować zdrowych i przywrócić wcześniejszy porządek.

Killing Floor poza rozbudowanym trybem multiplayer (oferującym przede wszystkim opcję kooperacji z obsługą sześciu osób) pozwala nam także na podjęcie rozgrywki przeznaczonej dla pojedynczego gracza. W ramach gry uzyskujemy możliwość zmierzenia się z dziewięcioma typami przeciwników, przetestowania ponad dwunastu rodzajów broni oraz prowadzenia walk na rozległych, otwartych terenach, stworzonych na potrzeby eksterminacji dużej liczby oponentów.

Cechą wyróżniającą Killing Floor jest system perków, pozwalający wymieniać osiągnięcia zdobyte w czasie gry na poprawę umiejętności bohatera. W ramach produkcji nie zabrakło też edytora umożliwiającego tworzenie nowych poziomów i modyfikacji, które następnie można przetestować w samej grze, działającej na silniku Unreal Engine 2.5.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 620 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Killing Floor

Klasyfikacja PEGI Killing Floor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Killing Floor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Killing Floor - 5 mln sprzedanych egzemplarzy części pierwszej; dwójka z dużym patchem
Killing Floor - 5 mln sprzedanych egzemplarzy części pierwszej; dwójka z dużym patchem

wiadomość28 marca 2018

Zespół Tripwire Interactive poinformował, że kooperacyjna strzelanka Killing Floor rozeszła się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Wypuszczono także duży patch z nową zawartością do Killing Floor 2.

Killing Floor za darmo w Humble Store
Killing Floor za darmo w Humble Store

wiadomość23 czerwca 2017

Pojawiła się kolejna promocja, podczas której możecie bezpłatnie wzbogacić swoją kolekcję gier. Tym razem, za pośrednictwem serwisu Humble Store, czeka na Was Killing Floor. Gra jest dostępna całkowicie za darmo, a promocja trwa do jutra.

Wieści ze świata (Killing Floor 2, Batman: Arkham Origins Blackgate HD) 9/1/14
Wieści ze świata (Killing Floor 2, Batman: Arkham Origins Blackgate HD) 9/1/14

wiadomość9 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się gier Batman: Arkham Origins Blackgate HD oraz Killing Floor 2 w bazie danych Steama, zapowiedzi pecetowej wersji Double Dragon: Neon, a także o piątej rocznicy serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Najlepsze modyfikacje (18/02/2013) - m.in. Aliens: Killing Floor, Portal 2 Memories i mody do Far Cry 3
Najlepsze modyfikacje (18/02/2013) - m.in. Aliens: Killing Floor, Portal 2 Memories i mody do Far Cry 3

wiadomość18 lutego 2013

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy takie projekty jak Aliens: Killing Floor, modyfikacje wzbogacające Far Cry 3, Portal 2 Memories, Legacy Era: Second Imperial Civil War, tryb DirectX10 do Aliens: Colonial Marines i fanowskie łatki do Vampire: The Masquerade – Bloodlines.

Milion sprzedanych egzemplarzy gry Killing Floor i promocja na Steam
Milion sprzedanych egzemplarzy gry Killing Floor i promocja na Steam

wiadomość15 lutego 2012

Twórcy gry Killing Floor ujawnili dotychczasowe wyniki sprzedaży swojego dzieła. Strzelanina studia Tripwire Interactive znalazła się w promocji Midweek Madness w serwisie Steam.