Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Milion sprzedanych egzemplarzy gry Killing Floor i promocja na Steam

Twórcy gry Killing Floor ujawnili dotychczasowe wyniki sprzedaży swojego dzieła. Strzelanina studia Tripwire Interactive znalazła się w promocji Midweek Madness w serwisie Steam.

Studio Tripwire Interactive ogłosiło, że gra Killing Floor sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Z tej okazji strzelanina została przeceniona w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam.

Magiczną barierę pierwszego miliona udało się przekroczyć po upływie 2 lat i 6 miesięcy od premiery. Nie jest to oszałamiający wynik, choć robi nieco większe wrażenie, gdy zwrócimy uwagę na fakt, że tytuł ukazał się wyłącznie na PC. Nie jest tajemnicą, że na tej platformie trudniej o zadowalającą sprzedaż niż na konsolach.

Z okazji przekroczenia granicy miliona sprzedanych egzemplarzy, gra została przeceniona w serwisie Steam w ramach promocji Midweek Madness. W tej chwili możecie ją nabyć 85% taniej za 2,24 euro (ok. 10 złotych). Oferta zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Milion sprzedanych egzemplarzy gry Killing Floor i promocja na Steam - ilustracja #1

Twórcy podzielili się także kilkoma innymi statystykami dotyczącymi swojego dzieła. Gracze zakupili niemal 2 miliony dodatków DLC do gry, spędzając przy niej łącznie ok. 45 milionów godzin. Średnio w ciągu jednej godziny zabijanych jest 20 tysięcy Zedów, czyli głównych przeciwników w tym tytule. Nie można zapominać o setkach map stworzonych przez fanów.

Killing Floor jest komercyjną wersją popularnej modyfikacji gry Unreal Tournament 2004. To pierwszoosobowa strzelanina utrzymana w konwencji survival horroru, w której stajemy do walki z mroczną inwazją ludzi zarażonych w wyniku tajemniczych eksperymentów genetycznych. Chociaż produkcja oferuje tryb dla jednego gracza, to główną atrakcją jest sieciowy multiplayer z opcją kooperacji.

Killing Floor zadebiutował na świecie w maju 2009 roku. Gra jest dostępna w dystrybucji elektronicznej, ale można ją zakupić także w pudełkowej wersji. W naszym kraju została wydana przez firmę CD Projekt w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).