Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 10:36

autor: Kono

The Elder Scrolls V: Skyrim najlepiej zarabiającą grą ubiegłego roku... zaraz po Modern Warfare 3

Gra Call of Duty: Modern Warfare 3 była jedynym tytułem, który w ubiegłym roku zarobił więcej pieniędzy niż produkcja autorstwa zespołu Bethesda Softworks. The Elder Scrolls V: Skyrim zdołał jednak przebić takie marki jak FIFA, Gears of War i Battlefield.

The Elder Scrolls V: Skyrim najlepiej zarabiającą grą ubiegłego roku... zaraz po Modern Warfare 3 - ilustracja #1
W skrócie:
  • The Elder Scrolls V: Skyrim był drugą najlepiej zarabiającą grą ubiegłego roku
  • Produkcja Bethesda Softworks wyprzedziła takie produkcje jak FIFA 12, Gears of War 3 i Battlefield 3
  • Bethesda dostarczyła do sklepów ponad 10 milionów kopii gry w ciągu pierwszego miesiąca od premiery

Serwis EuroGamer opublikował niedawno bardzo ciekawe zestawienie zeszłorocznych wyników sprzedażowo-finansowych. Wynika z nich, że jedyną grą, która zdołała przebić The Elder Scrolls V: Skyrim w ilości zarobionych pieniędzy była Call of Duty: Modern Warfare 3.

Wyniki RPG-a autorstwa zespołu Bethesda Softworks robią wrażenie. The Elder Scrolls V: Skyrim zarobił na PlayStation 3 i Xboksie 360 więcej niż tytuły ekskluzywne na te konsole. Oznacza to, że ani Gears of War 3 na Xboksie 360 (w Ameryce Północnej), ani Uncharted 3: Oszustwo Drake’a na PlayStation 3 nie przebiły multiplatformowego produktu. Gra w klimatach fantasy zarobiła więcej pieniędzy niż takie marki jak FIFA 12 i Battlefield 3. Jedynie Call of Duty: Modern Warfare 3 udało się wyprzedzić tytuł od Bethesdy.

Warto w tym miejscu odnotować pecetowe rezultaty The Elder Scrolls V: Skyrim. Produkcja Bethesdy w listopadzie pobiła wyniki sprzedaży pozostałych gier na PC w stosunku 3:1 i jest najszybciej sprzedającym się produktem w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. W sumie Bethesda dostarczyła do sklepów ponad 10 milionów kopii The Elder Scrolls V: Skyrim w ciągu pierwszego miesiąca jej pobytu na rynku (chodzi tu o wersje na wszystkie platformy).

Sporą popularnością cieszą się również narzędzia moderskie, które zostały opublikowane w ubiegłym tygodniu. W ciągu trzech dni od czasu ich premiery opublikowano ponad 2500 darmowych modyfikacji do The Elder Scrolls V: Skyrim, a użytkownicy ściągnęli ponad 2 miliony modów.