Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 08:50

autor: Sarge

Duża popularność Creation Kit do gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Wydany 7 lutego oficjalny edytor Creation Kit do pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim cieszy się dużą popularnością. Studio Bethesda Softworks podzieliło się interesującymi statystykami.

Studio Bethesda Softworks pochwaliło się dużą popularnością oficjalnego edytora Creation Kit do pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Do jego premiery doszło 7 lutego.

W ciągu trzech dni od jego udostępnienia, gracze ściągnęli ponad 2 miliony modyfikacji. W tym czasie opublikowano ponad 2500 modów, które dostępne są za pośrednictwem usługi Steam Workshop. Te statystyki pokazują, że wypuszczenie oficjalnych narzędzi moderskich było świetnym ruchem ze strony twórców.

Duża popularność Creation Kit do gry The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Najwięksi fani zaczęli tworzyć własne modyfikacje tuż po premierze samej gry, ale wydanie Creation Kit jest sporym ułatwieniem i formą okazania wsparcia dla domorosłych programistów. Ogromna popularność modów do pecetowej wersji utwierdziła twórców w przekonaniu, że nie należy z tym zjawiskiem walczyć. Pozytywne podejście dewelopera jest godne pochwały, bo nie zawsze można się z takowym spotkać w innych przypadkach.

Od 7 lutego gra The Elder Scrolls V: Skyrim otrzymała także wsparcie dla usługi Steam Workshop. Jest to swego rodzaju platforma, na której użytkownicy mogą umieszczać swoje dzieła stworzone w edytorze Creation Kit. Fanowskie projekty zostały podzielone na kilka kategorii, skąd można je ściągać i oceniać.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutował na rynku 11 listopada ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.