Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 10:31

autor: Adrian Werner

The Elder Scrolls V: Skyrim - premiera narzędzi moderskich i ulepszonych tekstur

Zgodnie z zapowiedziami studio Bethesda wypuściło narzędzia moderskie do The Elder Scrolls V: Skyrim. Ponadto udostępniono aktualizację zwiększającą szczegółowość tekstur.

Zapowiadając kilka dni temu rychłą premierę narzędzi moderskich do gry The Elder Scrolls V: Skyrim studio Bethesda obiecało, że poza edytorem gracze pecetowi otrzymają też dodatkowy prezent. Okazał się nim nowy zestaw tekstur o wyraźnie większej szczegółowości od tych, które mogliśmy oglądać w podstawowej wersji.

The Elder Scrolls V: Skyrim - premiera narzędzi moderskich i ulepszonych tekstur - ilustracja #1

Nowe tekstury zajmują łącznie około 3 GB i możecie je pobrać za pośrednictwem serwisu Steam:

 1. Nowe tekstury do The Elder Scrolls V: Skyrim

Oczywiście, zwiększenie szczegółowości grafiki powoduje również podwyższenie wymagań sprzętowych. Do bezproblemowej zabawy będziecie potrzebowali minimum 4 GB RAM oraz karty grafiki z 1 GB pamięci.

Nowe tekstury widoczne są szczególnie na tarczach i ubraniach postaci. W przypadku otoczenia nie ma już tak dramatycznych różnic. Oczywiście, wszystkie te zmiany mogą powodować konflikty z fanowskimi modyfikacjami grafiki. Nie jest to jednak powód do rozpaczy, ponieważ autorzy większości z tych projektów na pewno zadbają o zagwarantowanie ich kompatybilności z oficjalną aktualizacją Bethesdy.

The Elder Scrolls V: Skyrim - premiera narzędzi moderskich i ulepszonych tekstur - ilustracja #2

Chcącym rozpoczać zabawę z narzędziami moderskimi polecamy udanie się na poświęcony im serwis fanowski, gdzie można znaleźć porady i materiały video ułatwiające korzystanie z Creation Kit’a:

 1. Creation Kit Wiki

Co ciekawe, The Elder Scrolls V: Skyrim jest drugą (po Team Fortress 2) grą korzystającą z Warsztatu Steam (ang. Steam Workshop). Jest to stworzony przez studio Valve Software system ułatwiający wyszukiwanie i instalacje modyfikacji. Fanowskie projekty podzielone zostały na ponad dwadzieścia kategorii, wśród których są m.in. nowe zadania, przeróbki interfejsu, dodatkowe zbroje czy zestawy poprawiające grafikę. Dzięki systemowi wystawiania ocen bez problemu znajdziecie najbardziej wartościowe pozycje:

 1. The Elder Scrolls V: Skyrim Steam Workshop

W celu pokazania możliwości narzędzi edycyjnych oraz Warszatu Steam studia Bethseda i Valve Software udostępniły modyfikację Fall of the Space Core, Vol. 1. Dzięki niej podczas przygód towarzyszyć nam będzie znany z gry Portal 2 rdzeń mający hopla na punkcie kosmosu.

The Elder Scrolls V: Skyrim - premiera narzędzi moderskich i ulepszonych tekstur - ilustracja #3

Przy okazji polecamy zaznajomienie się z opublikowanymi na naszym serwisie materiałami poświęconymi grze The Elder Scrolls V: Skyrim:

 1. The Elder Scrolls V: Skyrim - Poradniki
 2. Recenzja – Gra roku? – recenzja gry The Elder Scrolls V: Skyrim
 3. Publicystyka – Bestiariusz Elder Scrolls – wybrane stwory ze Skyrim
 4. Publicystyka – Redakcyjna wyprawa do Skyrim
 5. Gramy! – Gramy w Skyrim – misja fabularna
 6. Gramy! – Gramy w Skyrim – walka ze smokiem
 7. Gramy! – The Elder Scrolls V: Skyrim – podróże i wilkołaki
 8. Gramy! – Gramy w The Elder Scrolls V: Skyrim