Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 10:24

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Star Wars Kinect zadebiutuje na początku kwietnia

Firma Microsoft podała, że gra Star Wars Kinect zadebiutuje 3 kwietnia. Wraz z produkcją zespołu Terminal Reality na półkach sklepowych pojawi się limitowana edycja konsoli Xbox 360 inspirowana sagą Gwiezdnych Wojen.

Star Wars Kinect zadebiutuje na początku kwietnia - ilustracja #1

Fani Gwiezdnych Wojen w końcu poznali datę premiery gry Star Wars Kinect, czyli tytułu, w którym przyjdzie nam kierować rycerzami Jedi za pomocą kontrolera Kinect. Firma Microsoft podała, że produkcja zespołu Terminal Reality pojawi się 3 kwietnia. Jest to pewna data i najprawdopodobniej nie czekają nas kolejne opóźnienia.

Warto zaznaczyć, że Star Wars Kinect zaoferuje znacznie więcej atrakcji, niż tylko machanie wirtualnym mieczem świetlnym. Twórcy przygotowali m.in. tryb Duels of Fate, który pomoże nam rozwijać umiejętności Jedi, dzięki serii pojedynków z wysłannikami Ciemnej Strony Mocy. Z kolei Jedi Destiny Mode będzie zawierać walki kosmiczne, sterowanie pojazdami Speeder Bikes i Landspeeders oraz starcia z ikonicznymi postaciami z uniwersum Star Wars (wśród nich m.in. Hrabia Dooku i Darth Vader).

Innym, nieco bardziej kontrowersyjnym dodatkiem jest Galactic Dance Off, czyli minigra taneczna. Pozwoli ona uczestnikom zabawy na taneczny pojedynek z samym Darthem Vaderem przy akompaniamencie popowych utworów inspirowanych klasycznymi motywami muzycznymi z Gwiezdnych Wojen.

Wraz z grą Star Wars Kinect, w sklepach pojawi się też limitowana edycja Xboksa 360 inspirowana uniwersum Gwiezdnych Wojen. W skład zestawu wejdzie m.in. konsola w barwach R2-D2 oraz pad przypominający C-3PO. Dodatkowym bonusem będzie C-3PO jako postać do odblokowania w trybie Galactic Dance Off. Limitowana edycja Xboksa 360 została wyceniona na 349,99 funtów, czyli około 1750 złotych. Aktualnie nie wiemy, czy zestaw będzie dostępny w Polsce.