Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 09:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Mocy nie będzie z nami podczas tegorocznych świąt - Star Wars Kinect dopiero w 2012 roku

Firma Microsoft ogłosiła, że premiera gry Star Wars Kinect nie odbędzie się w czasie tegorocznego okresu świątecznego. Decyzję umotywowano chęcią wykorzystania pełnego potencjału drzemiącego w tytule wykorzystującym kontroler Kinect.

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen, którzy chcieli pomachać wirtualnym mieczem świetlnym podczas tegorocznych świąt. Firma Microsoft ogłosiła, że gra Star Wars Kinect nie pojawi się w 2011 roku.

Microsoft i LucasArts zdecydowały się przesunąć premierę Star Wars Kinect z okresu świątecznego 2011 roku na datę późniejszą, aby wykorzystać pełny potencjał drzemiący w tej produkcji” – tak decyzję o obsuwie tłumaczył przedstawiciel Microsoftu witrynie OXM.com. Wspomniano też, że przewidywana data premiery zostanie ujawniona w późniejszym czasie.

Mocy nie będzie z nami podczas tegorocznych świąt - Star Wars Kinect dopiero w 2012 roku - ilustracja #1

Warto zaznaczyć, że zmiana terminu wydania Star Wars Kinect wpłynie również na datę pojawienia się w sklepach specjalnej edycji Xboksa 360, o której informowaliśmy miesiąc temu. Przypominamy, że inspirowany uniwersum Gwiezdnych Wojen Xbox 360 ma być sprzedawany w zestawie z białym Kinectem oraz egzemplarzem gry Star Wars Kinect.

Zespół Terminal Reality, który jest odpowiedzialny za tworzenie Star Wars Kinect, pracował wcześniej nad takimi tytułami jak Ghostbusters, BloodRayne i Terminal Velocity. Produkcja osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen jest pierwszym projektem studia wykorzystującym Kinecta. W związku z tym, że dotychczasowe prezentacje gry nie napawały optymizmem, decyzja o przesunięciu premiery może okazać się bardzo dobrym ruchem Microsoftu.