Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 09:32

Escape From City 17: Part Two - kontynuacja fanowskiego filmu w realiach gry Half-Life 2

W Internecie pojawiła się druga część krótkometrażowego filmu od Purchase Brothers. Kontynuacja kilkuminutowego obrazu z 2009 roku ponownie przenosi nas na ulice City 17, gdzie członkowie ruchu oporu walczą z Kombinatem.

Wczoraj mieliście okazję obejrzeć niezależny film na podstawie gry Portal o podtytule No Escape. Dzisiaj prezentujemy kolejną krótkometrażową produkcję nawiązującą do uniwersum wykreowanego przez firmę Valve. Escape From City 17: Part Two to kontynuacja fanowskiego filmu z 2009 roku, rozgrywającego się podczas wydarzeń, które miały miejsce w drugiej połowie gry Half-Life 2: Episode One.

Escape From City 17: Part Two - kontynuacja fanowskiego filmu w realiach gry Half-Life 2 - ilustracja #1

W pierwszej części Escape From City 17 poznaliśmy dwójkę bohaterów z ruchu oporu Lambda próbujących wydostać się z City 17 przed wybuchem Cytadeli. W kontynuacji dołączają do nich kolejne dwie osoby i to właśnie na ich wzajemnych relacjach skupiają się twórcy tym razem.

Escape From City 17: Part Two stworzony został przez braci Davida i Iana Purchase (Purchase Brothers), podobnie jak część pierwsza filmu, za kwotę 250 dolarów. W kosztach nie zostało uwzględnione wcześniej posiadane oprogramowanie, kamera HVX200, jak i czas ekipy, która wzięła udział w tym projekcie za darmo. Efektem jest kilkunastominutowy film, co jest dosyć dobrym wynikiem w porównaniu do kilkuminutowej części pierwszej.

Poniżej możecie obejrzeć obie części Escape From City 17, do czego gorąco zachęcamy:

Uniwersum Half-Life jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w fanowskich produkcjach filmowych. Gracze nie mogąc doczekać się kolejnej części przygód Gordona Freemana tworzą małe dzieła krótkometrażowe, które kontrastują z często słabymi, komercyjnymi pełnometrażowymi produkcjami. Jeśli spodobał się wam Escape From City 17 sprawdźcie również wcześniejsze produkcje ze świata Half-Life. Wartymi uwagi przykładami są Beyond Black Mesa oraz Singularity Collapse.

Przemysław Bartula

Przemysław Bartula

Posiada dyplom technika elektrotechnika i inżyniera budownictwa wodnego, ale zdobyta w szkołach i na studiach wiedza nie przydała się w karierze zawodowej. Na tę najbardziej wypłynęła fascynacja grami komputerowymi i związane z nią częste wizyty na krakowskich giełdach z elektroniką i grami. To dzięki nim w 2000 roku dołączył do ekipy tworzącej nieznany wówczas serwis www.gry-online.pl i realizuje się w nim po dziś dzień. Zaczął od napisania kilku recenzji, a potem płynnie poszły newsy, wpisy encyklopedyczne i cała masa innych aktywności. Na przestrzeni 20 lat uczestniczył w tworzeniu niemal wszystkich działów i projektów firmy; przez lata piastował stanowisko szefa encyklopedii gier i szefa newsroomu, a ostatecznie wylądował w zarządzie firmy GRY-OnLine S.A. Obecnie jest dużo bardziej zaangażowany w aktywności zarządcze aniżeli redaktorskie i przeglądając kolejnego excela z łezką w oku wspomina czasy, kiedy zaczynał dzień od napisania kilku wiadomości.

więcej