Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 09:35

autor: Sarge

The Sims Social ma ponad 7 milionów aktywnych użytkowników

Przeglądarkowa produkcja The Sims Social ma ponad 7 milionów aktywnych użytkowników. Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie gry na Facebooku.

Choć od premiery pełnej wersji przeglądarkowej gry The Sims Social minęło zaledwie kilkanaście dni, produkt zdążył przyciągnąć do siebie ponad 7 milionów graczy. To duży sukces wydawcy, firmy Electronic Arts.

Stosowna informacja pojawiła się na stronie serwisu społecznościowego Facebook, gdzie tytuł jest dostępny. W chwili pisania tej wiadomości, liczba aktywnych użytkowników wynosi dokładnie 7 324 839 osób. Oznacza to, że tylu graczy przynajmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca uruchomiło grę.

The Sims Social ma ponad 7 milionów aktywnych użytkowników - ilustracja #1

Grono chętnych do wypróbowania The Sims Social rośnie w bardzo szybkim tempie. Kilka dni temu mówiliśmy o pięciu milionach unikalnych użytkowników, a teraz jest ich więcej o dwa miliony. Pozostaje jedynie pytanie, jak bardzo liczba ta zmniejszy się za kilka miesięcy, gdy ucichnie szum związany z premierą nowej produkcji na Facebooku.

The Sims Social zostało stworzone przez studio Playfish, znane za sprawą wielu gier przeglądarkowych. Jest to specjalna edycja jednej z najbardziej znanych serii na pecetach, w której tworzymy własnego Sima i obejmujemy kontrolę nad jego poczynaniami w codziennym życiu. Różnica w stosunku do standardowych odsłon cyklu jest taka, że tym razem rolę postaci kontrolowanych przez Sztuczną Inteligencję przejmują pozostali użytkownicy Facebooka.