Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka The Sims Social (WWW)
OkładkaThe Sims Social (WWW)

The Sims Social WWW

The Sims Social jest przeglądarkową wersją popularnego symulatora życia. Produkcją gry zajęło się studio Playfish na zlecenie koncernu Electronic Arts, który posiada prawa do marki The Sims.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | Facebook | sieciowe | symulator życia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sims Social Premiera WWW

premiera światowa

9sierpnia2011

Gra przestała działać

14czerwca2013

producent: Playfish wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Sims Social

SimCity Social

Cafeland

Arena mody

Uwaga: 14 czerwca 2013 roku firma Electronic Arts zamknęła grę oraz zaprzestała jej dalszego rozwoju i wspierania.

The Sims Social to odsłona jednej z najpopularniejszych serii w historii gier wideo przeznaczona dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Za jej produkcję odpowiada studio Playfish, specjalizujące się w grach przeglądarkowych.

Podobnie jak w innych częściach cyklu, w The Sims Social tworzymy własnego bohatera przy pomocy rozbudowanego edytora postaci. Wybieramy jego typ osobowości, rysy twarzy i ubranie, a następnie przejmujemy kontrolę nad jego codziennym życiem. Tym razem jednak wchodzimy w interakcję przede wszystkim z Simami znajomych z Facebooka.

Głównym celem gracza jest utrzymanie głównego bohatera w jak najlepszym nastroju, co wyrażane jest poprzez sześć wskaźników. Są to kolejno: relacje z innymi Simami, rozrywka, apetyt, higiena, potrzeby fizjologiczne oraz senność. Po pewnym czasie poziom każdego z nich zaczyna spadać i wtedy zadaniem gracza jest jak najszybsze poprawienie ich stanu poprzez zlecanie bohaterowi wykonywania odpowiednich czynności.

W The Sims Social mamy szansę nawiązać wirtualne romanse odwiedzając sąsiadów, rozwijać talenty i zbudować dom, jakiego zawsze pragnęliśmy. Większość aspektów rozgrywki jest doskonale znana fanom cyklu, więc przy pierwszym kontakcie z tytułem poczują się oni jak w domu. Usprawnienia i modyfikacje wiążą się przede wszystkim ze społecznościowymi możliwościami Facebooka – możemy więc wysyłać zaproszenia i wiadomości, a także korzystać z innych opcji specjalnie zaprojektowanych przez twórców gry.

Wykonując większość czynności otrzymujemy pieniądze, dzięki którym, za pośrednictwem umieszczonego w grze sklepu, możemy kupować elementy wystroju wnętrz, dekoracje, rośliny do ogródka, a także rozpoczynać prace budowlane nad nowymi pomieszczeniami. Dla osób chcących pochwalić się znajomym unikatowym wnętrzem twórcy przygotowali dodatkowe przedmioty, które można nabyć za tzw. SimCash. Jest to wirtualna waluta, którą można pozyskać tylko za prawdziwe pieniądze.

Oprawa gry jest barwna i kreskówkowa, przez co prezentuje się lepiej od większości tytułów na Facebooku. Sposób przedstawienia akcji i ułożenie kamery przypomina z kolei pierwszą część cyklu. Za pomocą odpowiednich przycisków wybieramy poziom zbliżenia. Osoby dysponujące słabszym sprzętem mogą także zmniejszyć jakość grafiki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Sims Social: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Sims Social Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook