Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2011, 10:12

autor: DogGhost

Najpopularniejsze gry dostępne w serwisie Facebook w 2011 roku

Serwis Facebook opublikował listę gier społecznościowych, które cieszyły się w 2011 roku największą popularnością wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zajął tytuł Gardens of Time.

Serwis Facebook opublikował listę najpopularniejszych gier dostępnych w ramach tej platformy społecznościowej w 2011 roku. Największym uznaniem wśród użytkowników cieszyła się produkcja Gardens of Time stworzona przez firmę Playdom.

Podczas tworzenia rankingu nie opierano się wyłącznie na liczbie graczy. O pozycji na liście decydował przede wszystkim poziom satysfakcji mierzony na podstawie rekomendacji spośród tytułów posiadających ponad 100 tysięcy aktywnych użytkowników. Statystycznie każda osoba korzystająca z usług serwisu Facebook spędzała każdego miesiąca czas przy co najmniej trzech różnych produkcjach i bawiła się nie rzadziej niż co drugi dzień.

Lista najpopularniejszych gier dostępnych w serwisie Facebook w 2011 roku:

  1. Gardens of Time (Playdom)
  2. The Sims Social (Electronic Arts)
  3. CityVille (Zynga)
  4. DoubleDown Casino (DoubleDown Interactive)
  5. Indiana Jones Adventure World (Zynga)
  6. Words With Friends (Zynga)
  7. Bingo Blitz (Buffalo Studios)
  8. Empires & Allies (Zynga)
  9. Slotomania-Slot Machines (Playtika)
  10. Diamond Dash (wooga)

Wbrew pozorom w zestawieniu nie znalazły się żadne tytuły związane z uprawą farmy, co jeszcze niedawno byłoby wręcz nie do pomyślenia. Oprócz typowych symulacji rozbudowy miast czy domów, najwięcej gier na liście zalicza się do hazardowych – jak widać nawet zabawa wirtualną walutą może uzależniać. Co ciekawe, choć aż cztery miejsca zajmują tytuły stworzone przez firmę Zynga, to najpopularniejszy z nich (CityVille) uplasował się dopiero na najniższym stopniu podium.