Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2011, 10:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Modyfikacja gry The Elder Scrolls V: Skyrim na PC poprawia wydajność nawet o 40%

Modder Arisu udostępnił niezwykle przydatną modyfikację do pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Dzieło fana produkcji studia Bethseda Softworks poprawia w niej wydajność nawet o 40%.

Pecetowa wersja gry The Elder Scrolls V: Skyrim doczekała się kolejnej, niezwykle użytecznej modyfikacji. Najnowsze dzieło fana o pseudonimie Arisu poprawia wydajność w produkcji studia Bethesda Softworks.

Powyższa informacja brzmi jak opis sterowników do karty graficznej, ale tym razem mamy do czynienia z modem stworzonym przez gracza. Całość ma poprawiać płynność animacji nawet o 40% niezależnie od specyfikacji posiadanego peceta. Autor dokonał tego przede wszystkim poprzez napisanie od nowa kodu X87 FPU i wyrzucenie całkowicie zbędnych funkcji, a także ogólne usprawnienie optymalizacji. Największą zmianę da się podobno zauważyć w miastach, gdzie spotkać można dużą liczbę postaci.

Modyfikacja gry The Elder Scrolls V: Skyrim na PC poprawia wydajność nawet o 40% - ilustracja #1

Jeśli do tej pory narzekaliście na płynność rozgrywki, to ściągnięcie modyfikacji wydaje się być czynnością obowiązkową. Warto ją zainstalować także wtedy, gdy nie macie z grą większych problemów – dodatkowe usprawnienie stabilności nikomu przecież nie zaszkodzi, a można przez to tylko zyskać.

Mod pobierzecie m.in. z tego miejsca. Przed jego wgraniem należy ściągnąć plugin SKSE i umieścić go w głównym folderze The Elder Scrolls V: Skyrim. Wtedy wystarczy uruchomić plik skse_loader.exe, a całość powinna trafić do folderu Skyrim/Data/SKSE/plugins. Warto pamiętać, że modyfikacja autorstwa Arisu jest w tej chwili kompatybilna jedynie z grą w wersji 1.3.10.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutował na rynku 11 listopada bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.