Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Empires & Allies (2011) (WWW)
OkładkaEmpires & Allies (2011) (WWW)

Empires & Allies (2011) WWW

Przeglądarkowa, ekonomiczno-wojenna gra strategiczna, rozgrywana z poziomu Facebooka. Klasyczne ujęcie dążenia jednego państwa do ekspansji, celem zbudowania wielkiego imperium. Wspólnie ze znajomymi możemy zawierać sojusze lub wypowiadać sobie wojny.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | Facebook

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empires & Allies (2011) Premiera WWW

1czerwca2011

producent: Zynga wydawca: Zynga Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Empires & Allies (2011)

Forge of Empires

Social Empires

Cultures Online

Strategiczna gra wojenna dedykowana serwisowi społecznościowemu Facebook, stworzona przez studio Zynga, znane przede wszystkim z niezwykle popularnego FarmVille. Warto zaznaczyć, że ekipa z Zynga solidnie przygotowała się do tematu i na potrzeby Empires & Allies poszerzyła swoje szeregi o kilku twórców pracujących wcześniej przy Władcy Pierścieni: Bitwie o Śródziemie oraz grach z serii Command & Conquer.

Założenia Empires & Allies są bardzo proste. Wcielamy się w postać ambitnego przywódcy niewielkiego wyspiarskiego państwa i robimy wszystko, aby przekształcić je w prawdziwe imperium. Na drodze do celu stoją jednak inne kraje, tak więc nie obejdzie się bez zatargów z sąsiadami. Główną jednak przeszkodą jest czas i zasoby. Odpowiednie zarządzanie nimi jest kluczem do sukcesu. Decyzja o tym, co i kiedy zbudować czasem wymuszana jest przez zadania stawiane przez grę, a czasem przez aktualne wydarzenia.

Do przejścia mamy jedną kampanię składającą się z szeregu misji zlecanych przez różnych bohaterów. Na front nie można jednak wyruszyć bez odpowiedniego przygotowania. Tak więc sporo czasu spędzamy na załatwianiu spraw związanych z gospodarowaniem państwem, wznoszeniem nowych budowli, ulepszaniem technologii i rekrutacją wojska. Pomaga nam w tym nasza osobista asystentka, jednooki rudzielec o dźwięcznym imieniu Scarlett. Do eliminacji wrogów możemy wykorzystać kilkanaście zróżnicowanych jednostek lądowych, wodnych jak i powietrznych. Każda z nich posiada swoje mocne i słabe strony. Odpowiednie wykorzystanie zalet wszystkich oddziałów stanowi klucz do sukcesu. Obowiązuje tu prosta zasada - nożyce-kamień-papier, ale mimo tak prostych założeń pojedynki bywają niezwykle zażarte.

Rozgrywka została przedstawiona w typowy dla produktów Zynga sposób. Sympatyczna kreskówkowa grafika świetnie wpasowuje się w skoczną i przyjemną muzykę. Dodatkowo całość uzupełniają zabawne, nieco groteskowe wizerunki bohaterów.

Empires & Allies dostępne jest za pośrednictwem Facebooka, tak więc posiada elementy charakterystyczne dla tego typu gier. Możemy zatem tworzyć listę znajomych i zapraszać ich do zabawy. Z najbliższymi przyjaciółmi warto założyć sojusz i wspólnie podbijać inne państwa. Tym mniej lubianym osobom możemy posłać prezent w postaci batalionu czołgów wspieranego przez eskadrę bombowców. Niektóre z zadań nawet tego wymagają. Z drugiej strony korzystne jest pomaganie sąsiadom w ich codziennej pracy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Empires & Allies (2011): 12+

Empires & Allies (2011) Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook