Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSWWWAND
Okładka Forge of Empires (iOS)
OkładkaForge of Empires (iOS)

Forge of Empires

Forge of Empires to przeglądarkowa gra strategiczna, w której głównym celem jest przekształcenie małego miasteczka w rozbudowaną metropolię. Akcja toczy się na przestrzeni kilku epok historycznych.

Strategiczne | zagraj za darmo | funkcje cross-platform | społecznościowe | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forge of Empires Premiera

2maj2013

WWW

4gru2013

iOS

25mar2015

AND

producent: InnoGames wydawca: InnoGames Strona oficjalna

Gry podobne do Forge of Empires

Assassin's Creed Rebellion

Plemiona

March of Empires

Forge of Empires to produkcja niemieckiego studia InnoGames specjalizującego się w tworzeniu gier przeglądarkowych. Firma posiada w swoim dorobku między innymi takie pozycje jak: Tribal WarsThe West oraz Grepolis.

Głównym celem zabawy jest rozwinięcie powierzonego nam miasta w potężną i sprawnie funkcjonującą metropolię. Musimy zatem wznosić budynki, opracowywać nowe technologie, zbierać surowce oraz zarabiać pieniądze. Jednocześnie należy dbać o zadowolenie mieszkańców, a także stworzyć silną armię zdolną do odparcia ewentualnego ataku i przeprowadzenia ekspansji na okoliczne tereny.

Tytuł rozciąga się czasowo na kilka epok historycznych. Zabawę zaczynamy od najwcześniejszych lat, czyli epoki kamienia łupanego, następnie przechodzimy do kolejnych w tym między innymi brązu i żelaza. Każdy z okresów historycznych wprowadza cały szereg nowych rozwiązań technologicznych w różnych dziedzinach. Funkcjonowanie naszego miasta ulepszamy między innymi przez rozwój obróbki drewna i kamienia czy też wynalezienie garncarstwa lub zaawansowanej strategii wojskowej.

Podczas gry możemy przenosić się z widoku miasta na mapę całej krainy. To właśnie tutaj podejmujemy decyzje związane z ekspansją okolicznych prowincji. Sama walka rozgrywa się w systemie turowym na planszy pokrytej heksami. Podobnie jak chociażby w słynnej serii Heroes of Might & Magic przesuwamy nasze wojska i atakujemy przeciwnika, a potem czekamy na jego ruch. Wraz z rozwojem technologicznym otrzymujemy dostęp do nowych jednostek.

Pod względem oprawy wizualnej autorzy starali się jak najwierniej odwzorować style architektoniczne poszczególnych epok historycznych bez wprowadzania elementów pokroju kreskówkowej grafiki czy charakterystycznych dla niektórych gier fantasy cukierkowatych kolorów. Budynki, otoczenie oraz postacie charakteryzują się dużą starannością oraz szczegółowością wykonania. Podczas prac nad grą graficy korzystali z takich programów, jak: 3D Studio Max, Maya i Cinema 4D.

Forge of Empires umożliwia zabawę zarówno w pojedynkę, jak i zmierzenie się w bezpośredniej walce z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Forge of Empires: 12+

Forge of Empires Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
iOS
AND