Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2013, 20:44

autor: TommiK

Wiadomości ze świata gier Free To Play 9/2/13

Darmowa wersja gry TERA, nowy sezonu League of Legends oraz dodatek do Guild Wars 2. Zapraszamy do lektury wiadomości ze świata gier Free To Play.

Ostatni tydzień w świecie gier Free To Play był czasem m. in. udostępnienia darmowej wersji gry TERA, rozpoczęcia nowego sezonu League of Legends oraz zapowiedzi dodatku do Guild Wars 2. Zapraszamy do lektury!

TERA dostępna za darmo jako TERA: Rising

Popularna produkcja z gatunku MMO RPG została udostępniona w wersji bezpłatnej i z tej okazji otrzymała nowy tytuł - TERA: Rising. Model darmowy dotyczy dwóch rodzajów kont: Nowicjusza i Weterana. Oczywiście w grze część treści pozostanie płatna – tutaj sprawdzić można listę różnic dla poszczególnych trybów.

Jednocześnie twórcy gry udostępnili nowe lokacje: „Płomienna Niecka” to wypełnione potworami i bossami lochy i walka o miejsce w rankingu, natomiast „Niebiański Pierścień Bohaterów” jest areną do bitew 3 na 3.

Trzeci sezon League of Legends już rozpoczęty

Bijąca rekordy popularności MOBA League of Legends wkroczyła w kolejny, trzeci już sezon rozgrywek. Od tej pory w grze rankingowej funkcjonować będzie system ligowy: zwycięstwa w potyczkach rankingowych będą przynosić punktu pozwalające awansować w rankingach lig.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 9/2/13 - ilustracja #1

Udział w rozgrywkach ligowych będzie możliwy u zawodników na minimum 30. poziomie oraz posiadających przynajmniej 16 bohaterów. Aby przejść na wyższy poziom w danej lidze należy awansować w kolejnych dywizjach.

15 minut prezentacji samodzielnego DayZ

Twórcy samodzielnej wersji survival MMO pt. DayZ udostępnili trwające 15 minut nagranie prezentujące, na jakim etapie znajduje się ta produkcja. Z filmu dowiedzieć się można, jakie zmiany wprowadzono w interfejsie DayZ, mapach czy też ubraniach postaci.

Przypominamy, że premiera moda planowana była jeszcze na grudzień 2012. Niedawno twórcy poinformowali, że w DayZ będzie można zagrać dopiero w kwietniu.

Guild Wars 2 wkrótce otrzyma nowy dodatek

Na 26 lutego 2013 zapowiedziano premierę Flame and Frost: The Gathering Storm – drugiego dodatku do Guild Wars 2. Patch będzie zawierał cztery nowe elementy: mapę do trybu PvP „The Spirit Watch”; misje gildiowe zawierające walkę z potworami, zagadki i podróże po całej Tyrii; drużynowe walki PvP oraz możliwość wyboru własnego zestawu dziennych osiągnięć.

Nowa epoka w Forge of Empires

Firma InnoGames, wydawca przeglądarkowej strategii Forge of Empires, udostępniła pierwsze obrazki przedstawiające budynki z epoki industrializacji, która wkrótce pojawi się w formie patcha do gry. Nowy dodatek, oprócz kolejnych budynków, to przede wszystkim ponad 70 nowych zadań, nowe bronie i badania – w tym balistyka i nowoczesna chemia.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 9/2/13 - ilustracja #2