Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2013, 09:38

Square-Enix wskrzesi serię Legacy of Kain?

Mamy doskonałe wieści dla fanów serii Legacy of Kain. Firma Square-Enix zarejestrowała właśnie domenę, która sugeruje, że wydawca szykuje się do wskrzeszenia tego cyklu.

Ostatnią wydaną odsłoną serii pozostaje Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku. - Square-Enix wskrzesi serię Legacy of Kain? - wiadomość - 2013-02-10
Ostatnią wydaną odsłoną serii pozostaje Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku.

Będąca tłem dla serii Legacy of Kain kraina Nosgoth to jedno z najbardziej fascynujących uniwersów, jakie kiedykolwiek stworzono na potrzeby gier. Niestety, ostatni raz mieliśmy okazję odwiedzić ten świat prawie dziesięć lat temu, wraz z premierą Legacy of Kain: Defiance. Teraz wiele wskazuje jednak na to, że firma Square-Enix (obecny właściciel wszystkich marek Eidos) przymierza się do wskrzeszenia cyklu. Specjalizujące się w przeciekach twitterowe konto Superannuation odkryło, że w tym tygodniu wydawca zarejestrował nową domenę:

  1. warfornosgoth.com

Rzecz jasna, na tym etapie nie wiadomo jakie są plany Square-Enix względem tej marki. Mamy oczywiście nadzieję na nową wysokobudżetową odsłonę serii, ale równie dobrze może to być kolekcja HD poprzednich części lub też gra mobilna albo przeglądarkowa. Niezależnie jednak od tego, czym naprawdę okaże się War for Nosgoth, sam fakt, że wydawca postanowił powrócić do tej klasycznej serii budzi radość.

Warto przy okazji przypomnieć, że za większość odsłon cyklu odpowiada studio Crystal Dynamics. Zespół ten ukończył właśnie prace nad nowym Tomb Raiderem, którego zadaniem jest przywrócenie blasku tej marce. Teraz twórcy mieliby więc czas, aby zrobić to samo z Legacy of Kain.

Seria zadebiutowała w 1996 roku na konsoli PlayStation. Za pierwszą odsłonę, czyli Blood Omen: Legacy of Kain, odpowiadało studio Silicon Knights. Cykl zyskał jednak wielką popularność dopiero trzy lata później, wraz z premierą opracowanej przez Crystal Dynamics gry Soul Reaver. Porzuciła ona Kaina jako głównego bohatera i zamiast tego pozwoliła na wcielenie się w zdradzonego przez niego Raziela. Ta postać odegrała również pierwsze skrzypce w kolejnej części, czyli Soul Reaver 2 z 2001 roku.

Rok później twórcy powrócili do pierwszego bohatera cyklu, czyli Kaina, osadzając go w głównej roli w Blood Omen 2. Gra nie spotkała się jednak z tak ciepłym przyjęciem jak poprzednie części. Ostatnią wydaną odsłoną cyklu pozostaje Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku, w którym gracze mogli pokierować zarówno Kainem, jak i Razielem. Później studio Ritual Entertainment rozpoczęło prace nad kontynuacją marki zatytułowaną The Dark Prophecy, ale projekt został skasowany na wczesnych etapach produkcji.