Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Legacy of Kain: Soul Reaver (PC)

Legacy of Kain: Soul Reaver

Osadzona w mrocznym świecie przygodowa gra akcji z widokiem TPP, w której wygnany wampir Raziel realizuje plan zemsty na swoim dawnym władcy. Produkcja udanie łączy sekwencje akcji z wyzwaniami logicznymi.

Przygodowe | TPP | fantasy | wampiry | przygodowe gry akcji

Okładka Legacy of Kain: Soul Reaver (PC)

data premiery gry:

16sie1999

PS1

9wrz1999

PC

Przygotowana przez Crystal Dynamics druga odsłona serii Legacy of Kain. Tytuł prezentuje wydarzenia mające miejsce 1500 lat po tych z Blood Omen i należy do gatunku gier akcji z widokiem TPP.

Fabuła

Fantastyczna kraina Nosgoth, będąca od wieków pod rządami wampirów, pogrąża się w chaosie. Pewnego dnia jeden z oddanych dowódców potężnego Kaina, Raziel, naraża się na jego gniew. W efekcie traci swoje piękne skrzydła i zostaje strącony do jeziora umarłych. Niespodziewanie przywrócony do życia przez potężnego Starszego Boga, który widzi w nim szansę na przywrócenie ładu w krainie, wyrusza z misją zemszczenia się na Kainie.

Mechanika

Soul Reaver to przygodowa gra akcji, w której kamera prezentuje akcję zza pleców postaci. Szukający zemsty Raziel eksploruje kolejne obszary upadłej krainy, mierząc się z hordami wrogów i rozwiązują kolejne zagadki. Mechanika walki została zaczerpnięta z gatunku hack’n’slash, stawiając na zręcznościowy charakter starć i brutalne eksterminacje. Główny bohater może wykorzystywać w walce swoje szpony, ale też znalezione bronie, jak chociażby długie włócznie, pochodnie czy tytułowy miecz Soul Reaver. Ten ostatni funkcjonuje dzięki duszom, które wojownik może zbierać z poległych wrogów, uzupełniając jednocześnie swoje życie.

Autorzy przygotowali szeroki bestiariusz, na który składają się ludzie o różnych profesjach i wampiry wyposażone w odpowiednie do swojego klanu zdolności specjalne. Pewne urozmaicenie stanowią pojedynki z bossami, w trakcie których gracz musi opracować konkretną taktykę, by odnieść sukces. Kolejne zwycięstwa poszerzają zakres umiejętności herosa, otwierając przed nim wcześniej niedostępne ścieżki.

Produkcja Crystal Dynamics aktywnie korzysta z konceptu podróży pomiędzy wymiarami, budując na jej podstawie sporą część zagadek. W zależności od świata, w którym akurat się znajduje, Raziel może korzystać ze swojej cielesnej lub duchowej formy, co wpływa na zakres jego możliwości – np. tylko w materialnej postaci może przełączać dźwignie i przesuwać przedmioty, z kolei jako zjawa potrafi przenikać przez kraty.

Kwestie techniczne

Ta trójwymiarowa gra osadzona jest w bardzo mrocznej, gotyckiej atmosferze, gdzie sfera materialna przeplata się z innymi wymiarami. Tytuł cechuje dość duża brutalność, co sprawia, że nie jest on odpowiedni dla młodych graczy. Głosu głównemu bohaterowi użyczył aktor Michael Bell, wielokrotnie uczestniczący w dubbingu postaci z gier. Na swoim koncie ma m.in. udział w takich projektach, jak Icewind Dale, Ninja Gaiden czy Doom 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 914 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Legacy of Kain: Soul Reaver

16+

Wymagania sprzętowe Legacy of Kain: Soul Reaver

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266 MHz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja]
Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja]

wiadomość7 czerwca 2013

Koncern Square Enix potwierdził redakcji serwisu VG247, że Nosgoth faktycznie istnieje i jest w produkcji. Za grę jednak nie odpowiada studio Crystal Dynamics, a jedyne, co łączy serię Legacy of Kain z nowym tytułem, to uniwersum.

Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem?
Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem?

wiadomość27 maja 2013

Powrót serii Legacy of Kain wydaje się coraz pewniejszy. Mamy kolejne pole do spekulacji, gdyż przypuszczalną odsłonę, zatytułowaną Nosgoth lub War for Nosgoth, odnotowano w bazie danych platformy Steam oraz na liście poprawek najnowszych sterowników AMD. Przypadek?

Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain?
Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain?

wiadomość2 maja 2013

Najprawdopodobniej już niedługo dojdzie do zapowiedzi nowej gry studia Crystal Dynamics, autorów takich serii jak Tomb Raider i Legacy of Kain. Sugeruje to wpis w CV na stronie Linkedln Matta McCullocha, jednego z głównych artystów pracujących w zespole. Czyżbyśmy mieli powrócić do nieco zapomnianej krainy Nosgoth?

Square-Enix wskrzesi serię Legacy of Kain?
Square-Enix wskrzesi serię Legacy of Kain?

wiadomość10 lutego 2013

Mamy doskonałe wieści dla fanów serii Legacy of Kain. Firma Square-Enix zarejestrowała właśnie domenę, która sugeruje, że wydawca szykuje się do wskrzeszenia tego cyklu.

Kuloodporny - Legacy of Kain: Soul Reaver
Kuloodporny - Legacy of Kain: Soul Reaver

wiadomość31 stycznia 2013

Tej gry Friendly Fire ustrzelić nie ma najmniejszego zamiaru. Ba, nawet gdyby chciał, jest to już raczej niemożliwe. Legacy of Kain: Soul Reaver na stałe wpisał się bowiem do jego panteonu gier wielkich i ponadczasowych.

PC
PS1