Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Legacy of Kain: Soul Reaver (PC)
OkładkaLegacy of Kain: Soul Reaver (PC)

Legacy of Kain: Soul Reaver

Osadzona w mrocznym świecie przygodowa gra akcji z widokiem TPP, w której wygnany wampir Raziel realizuje plan zemsty na swoim dawnym władcy. Produkcja udanie łączy sekwencje akcji z wyzwaniami logicznymi.

Przygodowe | TPP | fantasy | wampiry | przygodowe gry akcji

Legacy of Kain: Soul Reaver Premiera

16sie1999

PS1

9wrz1999

PC

Gry podobne do Legacy of Kain: Soul Reaver

Tomb Raider: Chronicles

Shadow Man

Tomb Raider: The Last Revelation

Przygotowana przez Crystal Dynamics druga odsłona serii Legacy of Kain. Tytuł prezentuje wydarzenia mające miejsce 1500 lat po tych z Blood Omen i należy do gatunku gier akcji z widokiem TPP.

Fabuła

Fantastyczna kraina Nosgoth, będąca od wieków pod rządami wampirów, pogrąża się w chaosie. Pewnego dnia jeden z oddanych dowódców potężnego Kaina, Raziel, naraża się na jego gniew. W efekcie traci swoje piękne skrzydła i zostaje strącony do jeziora umarłych. Niespodziewanie przywrócony do życia przez potężnego Starszego Boga, który widzi w nim szansę na przywrócenie ładu w krainie, wyrusza z misją zemszczenia się na Kainie.

Mechanika

Soul Reaver to przygodowa gra akcji, w której kamera prezentuje akcję zza pleców postaci. Szukający zemsty Raziel eksploruje kolejne obszary upadłej krainy, mierząc się z hordami wrogów i rozwiązują kolejne zagadki. Mechanika walki została zaczerpnięta z gatunku hack’n’slash, stawiając na zręcznościowy charakter starć i brutalne eksterminacje. Główny bohater może wykorzystywać w walce swoje szpony, ale też znalezione bronie, jak chociażby długie włócznie, pochodnie czy tytułowy miecz Soul Reaver. Ten ostatni funkcjonuje dzięki duszom, które wojownik może zbierać z poległych wrogów, uzupełniając jednocześnie swoje życie.

Autorzy przygotowali szeroki bestiariusz, na który składają się ludzie o różnych profesjach i wampiry wyposażone w odpowiednie do swojego klanu zdolności specjalne. Pewne urozmaicenie stanowią pojedynki z bossami, w trakcie których gracz musi opracować konkretną taktykę, by odnieść sukces. Kolejne zwycięstwa poszerzają zakres umiejętności herosa, otwierając przed nim wcześniej niedostępne ścieżki.

Produkcja Crystal Dynamics aktywnie korzysta z konceptu podróży pomiędzy wymiarami, budując na jej podstawie sporą część zagadek. W zależności od świata, w którym akurat się znajduje, Raziel może korzystać ze swojej cielesnej lub duchowej formy, co wpływa na zakres jego możliwości – np. tylko w materialnej postaci może przełączać dźwignie i przesuwać przedmioty, z kolei jako zjawa potrafi przenikać przez kraty.

Kwestie techniczne

Ta trójwymiarowa gra osadzona jest w bardzo mrocznej, gotyckiej atmosferze, gdzie sfera materialna przeplata się z innymi wymiarami. Tytuł cechuje dość duża brutalność, co sprawia, że nie jest on odpowiedni dla młodych graczy. Głosu głównemu bohaterowi użyczył aktor Michael Bell, wielokrotnie uczestniczący w dubbingu postaci z gier. Na swoim koncie ma m.in. udział w takich projektach, jak Icewind Dale, Ninja Gaiden czy Doom 3.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 963 głosów czytelników.

Legacy of Kain: Soul Reaver cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Legacy of Kain: Soul Reaver: 16+

Legacy of Kain: Soul Reaver Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266 MHz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1