Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2013, 14:20

Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja]

Koncern Square Enix potwierdził redakcji serwisu VG247, że Nosgoth faktycznie istnieje i jest w produkcji. Za grę jednak nie odpowiada studio Crystal Dynamics, a jedyne, co łączy serię Legacy of Kain z nowym tytułem, to uniwersum.

Aktualizacja: Square Enix potwierdziło, że Nosgoth to gra multiplayer. Niestety, nie podano żadnych szczegółów.

Firma Square Enix ucięła przynajmniej część plotek - Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-07
Firma Square Enix ucięła przynajmniej część plotek

O grze Nosgoth plotkuje się od kilku miesięcy. W lutym tego roku firma Square Enix zarejestrowała domenę warfornosgoth, z kolei w maju przypuszczano, że tytuł powstaje w studiu Crystal Dynamics, odpowiedzialnym za lwią część cyklu Legacy of Kain. Jeszcze pod koniec tego samego miesiąca grę odnotowano w bazie danych Steam oraz w liście poprawek sterowników AMD. Square Enix przerwało milczenie i zdradziło redakcji serwisu VG247, że taka produkcja faktycznie powstaje, ale nie w zespole Crystal Dynamics. Co więcej, nie ma ona nic wspólnego z tradycyjną serią Legacy of Kain, a jedyne, co ją łączy z poprzednimi grami, to uniwersum.

Wyobrażacie sobie bohaterów Legacy of Kain w grze z gatunku MOBA? - Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-07
Wyobrażacie sobie bohaterów Legacy of Kain w grze z gatunku MOBA?

Co to właściwie oznacza? To, że gra będzie reprezentować zupełnie inny gatunek niż serie Soul Reaver i Blood Omen. Wcześniej padająca nazwa War for Nosgoth pozwala wysnuć wniosek, że możemy mieć do czynienia z tytułem MOBA w świecie Legacy of Kain, a więc z rozgrywką nastawioną na tryb wieloosobowy. Biorąc pod uwagę popularność takich produkcji jak League of Legends czy Dota 2 oraz ograniczenie przez Square Enix liczby wysokobudżetowych produkcji AAA, tylko jeszcze bardziej jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że taki krok ze strony firmy jest dość prawdopodobny.

Wbrew naszym przypuszczeniom, Nosgoth nie zostanie zaprezentowane na przyszłotygodniowych targach E3 w Mieście Aniołów. Według źródła związanego ze Square Enix firma „ jest bardzo podekscytowana koncepcją gry”, ale pojawienie się tytułu na stronie Steamdb nie oznacza, iż w najbliższym czasie doczekamy się oficjalnego ogłoszenia. Na to jeszcze zbyt wcześnie.

Fani cyklu Legacy of Kain nie będą raczej pocieszeni - Nosgoth potwierdzone przez Square Enix [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-07
Fani cyklu Legacy of Kain nie będą raczej pocieszeni

Na zakończenie należy dodać, że Crystal Dynamics nie pracuje nad żadną nową częścią Legacy of Kain, więc fani dotychczasowych przygód Kaina i Raziela mogą sobie co najwyżej pomarzyć o prawdziwej kontynuacji (sequelu czy prequelu) lub chociaż restarcie serii. Ostatnia gra z cyklu, o podtytule Defiance, debiutowała w 2003 roku i wygląda na to, że na kolejną poczekamy sobie jeszcze bardzo długo.