Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2013, 14:59

Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain?

Najprawdopodobniej już niedługo dojdzie do zapowiedzi nowej gry studia Crystal Dynamics, autorów takich serii jak Tomb Raider i Legacy of Kain. Sugeruje to wpis w CV na stronie Linkedln Matta McCullocha, jednego z głównych artystów pracujących w zespole. Czyżbyśmy mieli powrócić do nieco zapomnianej krainy Nosgoth?

Czy seria Legacy of Kain powróci po latach nieobecności? - Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain? - wiadomość - 2013-05-02
Czy seria Legacy of Kain powróci po latach nieobecności?

Na profilu Linkedin Matta McCullocha, dyrektora artystycznego, można znaleźć wpis sugerujący, że w najbliższym czasie dojdzie do ogłoszenia nowego tytułu Crystal Dynamics, do którego opracowuje „szalenie dobre poziomy”. Informacja została udostępniona na Twitterze specjalizującego się w wynajdywaniu przecieków Superannuation.

Do targów E3 prawdopodobnie dowiemy się, czym obecnie zajmują się twórcy Tomb Raidera - Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain? - wiadomość - 2013-05-02
Do targów E3 prawdopodobnie dowiemy się, czym obecnie zajmują się twórcy Tomb Raidera

To, że powstaje kolejna gra w studiu, potwierdzają również wpisy dotyczące pracy w Crystal Dynamics, które znajdują się na ich oficjalnej stronie internetowej. Czyżbyśmy mieli doczekać się wreszcie powrotu serii Legacy of Kain? Firma Square-Enix zarejestrowała w lutym tego roku domenę – jej nazwa jest powiązana ze światem, w którym rozgrywa się akcja wszystkich odsłon cyklu:

Jednakże po przeczytaniu opisu ofert pracy dewelopera równie trafne będzie przypuszczenie, że to zupełnie nowa marka, chociażby niedawno zapowiedziana gra Murdered: Soul Suspect, która ma pojawić się na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 na początku 2014 roku. Tyle że ta teoria „gryzie się” ze słowem „ogłoszenie”, wszak wspomniana produkcja została już oficjalnie zaprezentowana przez firmę Square-Enix. Co więcej, skoro poczyniono odpowiednie kroki związane z Legacy of Kain, to kto inny mógłby zająć się nową odsłoną, jak nie Crystal Dynamics? Chyba że japoński koncern ma w zanadrzu jeszcze jednego asa – niezapowiedziany tytuł, niezwiązany z żadną z dotychczasowych marek.

Raziel aż nie może się doczekać ogłoszenia nowej gry studia Crystal Dynamics - Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain? - wiadomość - 2013-05-02
Raziel aż nie może się doczekać ogłoszenia nowej gry studia Crystal Dynamics

Niezależnie od rezultatu, są to interesujące wieści, gdyż od 2006 roku studio pracuje wyłącznie nad kolejnymi częściami serii Tomb Raider. We wcześniejszych latach Crystal Dynamics stworzyło parę bardzo udanych produkcji zręcznościowych, m.in. Pandemonium, GEX: Enter the Gecko, a nawet przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, jak 102 Dalmatyńczyki. Ich ostatnim dziełem niezwiązanym z przygodami Lary Croft, seksownej pani archeolog, jest strzelanina FPP w klimacie Deus ExaProject: Snowblind.

O tym, czym jest nowa gra twórców Tomb Raidera, Soul Reavera czy Blood Omen 2, przekonamy się prawdopodobnie jeszcze w tym lub przyszłym miesiącu. Do zapowiedzi bowiem może dojść albo w ramach prezentacji nowego Xboksa, która nastąpi 21 maja, albo 11-13 czerwca na targach E3 w Los Angeles.

Crystal Dynamics niedługo ogłosi nową grę. Powrót serii Legacy of Kain? - ilustracja #4Seria Legacy of Kain debiutowała w 1996 roku na konsoli PlayStation za sprawą Blood Omen, gry, która opowiada o historii wampira imieniem Kain. Za stworzenie pierwowzoru odpowiada studio Silicon Knights, znane z takich produkcji jak Dark Legions czy Too Human. Później marka przeszła do firmy Eidos (dziś Square-Enix Europe), która zleciła studiu Crystal Dynamics opracowanie gry Soul Reaver, w której główną rolę odgrywa już nie Kain, a Raziel, Od tamtego czasu pojawiły się kontynuacje obu podserii Legacy of KainSoul Reaver 2 wyszło w 2001 roku, a Blood Omen 2 rok później. W 2003 roku ukazała się jak dotąd ostatnia produkcja z tego cyklu – Defiance, która połączyła przygody Raziela i Kaina, a co za tym idzie – kierowaliśmy losami obu bohaterów. Czyżby po przeszło dekadzie nastąpił powrót tej zapomnianej serii w postaci War for Nosgoth?