Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2013, 14:25

autor: Hed

Obsidian pracuje nad grą na konsole następnej generacji

Obsidian Entertainment ma w zanadrzu projekt gry na następną generację konsol. Potwierdzenie tego faktu znalazło się w ogłoszeniu o pracę oraz portfolio jednego z pracowników studia.

Autorzy Fallout: New Vegas tworzą grę na konsole następnej generacji. - Obsidian pracuje nad grą na konsole następnej generacji - wiadomość - 2013-05-02
Autorzy Fallout: New Vegas tworzą grę na konsole następnej generacji.

Obsidian Entertainment pracuje nad „unikatową grą następnej generacji” – czytamy w ogłoszeniu o pracę, jakie wskazał serwis OXM. Tekst nie zdradza szczegółów projektu, ale jest skierowany do osób, które interesują się tytułami akcji oraz RPG. Poszukiwany projektant poziomów zajmie się planowaniem oraz tworzeniem misji lub zadań, oskryptowanych sekwencji oraz wyzwań i nagród. Obsidian oczekuje od kandydatów „doświadczenia w pracy z grami z elementami role-playing”.

OXM zauważa, że wzmianka o projekcie skierowanym na „następną generację” pojawiła się także w sieciowym portfolio Roba Neslera, dyrektora artystycznego z Obsidian Entertainment. Nesler określił go mianem „niezapowiedzianego tytułu na konsole następnej generacji”, nad którym prace trwają od kwietnia 2012 roku. Niestety to wszystko, co wiemy w tym momencie, chociaż nie brakuje poszlak i pomysłów w kwestii tego, czym mógłby zajmować się deweloper.

W tym roku przedstawiciele Obsidian Entertainment często wypowiadali się w mediach, chociażby w związku z kickstarterowym Project Eternity. Deweloper mówił między innymi o tym, że ma pomysł na kolejnego Fallouta i chciałby stworzyć nowe RPG w klimatach Gwiezdnych Wojen. Obecnie studio pracuje nad South Park: The Stick of Truth i wspomnianym Project Eternity. Parę lat temu Obsidian zapowiedział też adaptację The Wheel of Time, ale słuch po tym projekcie zaginął.

Obsidian Entertainment to deweloper założony przez część byłych pracowników legendarnego studia Black Isle. Producent pracuje na własną legendę od 2003 roku i idzie mu całkiem nieźle. Gry Obsidiana są kojarzone z ciekawymi fabułami i pomysłami oraz mnóstwem… błędów. Na przestrzeni dziesięciu lat działalności studio dało nam między innymi Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas, oraz Dungeon Siege III.

  1. Oficjalna strona studia Obsidian Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.