Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 13:16

Obsidian Entertainment ma pomysł na kolejnego Fallouta

Na imprezie deweloperskiej DICE szef Obsidian Entertainment przedstawił pomysł studia na nową odsłonę cyklu Fallout. Projekt nie jest bez szans na realizację.

Obsidian Entertainment bardzo chce powrócić do świata Fallouta. - Obsidian Entertainment ma pomysł na kolejnego Fallouta - wiadomość - 2013-02-13
Obsidian Entertainment bardzo chce powrócić do świata Fallouta.

Wielu fanów uważa Fallout: New Vegas za grę nie tylko lepszą niż Fallout 3, ale również znacznie wierniejszą dwóm pierwszym odsłonom cyklu. Dlatego nic dziwnego, że chcieliby w przyszłości ujrzeć kolejną cześć serii wyprodukowaną przez zespół Obsidian Entertainment. Na imprezie deweloperskiej DICE szef firmy Feargus Urquhart zdradził pomysł studia na kontynuację.

Pod względem geograficznym, Obsidian Entertainment zdecydowanie trzymałoby się z daleka od rejonów, które ludzie z Bethesda Softworks wybiorą na Fallout 4. Urquhart chciały osadzić kampanię na terenie dawnego Los Angeles, czyli miejsca, które w pierwszej części cyklu określane było mianem Gruzów (ang. Boneyard). W świecie gry rejony te ucierpiały wyjątkowo mocno podczas wojny atomowej i wciąż pozostają silnie napromieniowane. Zapewniłoby to klimaty, które w uproszczeniu można opisać jako mieszankę klasycznego Fallouta z The Walking Dead.

Jednocześnie wszystkie te pomysły niekoniecznie muszą być jedynie gdybaniem Urquharta. Zapewnił on bowiem, że Obsidian Entertainment jest w bardzo dobrych stosunkach z Bethesda Softworks i regularnie prowadzi rozmowy z tą firmą. Taka deklaracja ma w tym przypadku szczególne znaczenie, gdyż w ramach kontraktu na Fallout: New Vegas twórcy mieli otrzymać wysoką premię pod warunkiem, że gra uzyska średnią ocen co najmniej 85% na serwisie Metacritic. To tego pułapu zabrakło autorom raptem jednego punktu procentowego. Co gorsza, w tym czasie Obsidian Entertainment miało spore problemy finansowe i musiało zwolnić część pracowników.

Warto dodać, że na DICE jeden z redaktorów serwisu Rock Paper Shotgun zamienił kilka słów z szefem Bethesda Softworks Toddem Howardem. Odmówił on złożenia jakiejkolwiek deklaracji, ale stwierdził, że był bardzo zadowolony z Fallout: New Vegas i powierzenie kolejnej odsłony serii studiu Obsidian Entertainment to bardzo dobry pomysł. Całkiem możliwe więc, że po premierze Fallouta 4 na rynek trafi oparty na jego silniku Fallout: Los Angeles.

Obsidian Entertainment ma pomysł na kolejnego Fallouta - ilustracja #3 Obsidian Entertainment chce powrócić nie tylko do klimatów postapokaliptycznych. Kilka dni temu informowaliśmy, że studio ma również w zanadrzu bardzo atrakcyjną koncepcję na nowe RPG osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. W przyszłości zespół zamierza przedstawić swój pomysł firmie Disney, czyli obecnemu właścicielowi marki.