Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 13:18

autor: luckie

Superfrog powróci w wersji HD

Twórcy Wormsów i Alien Breed postanowili wziąć się za odświeżenie platformówki z lat 90-tych. Superfrog HD ma pojawić się jeszcze w tym roku na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Studio Team 17 Software, znane przede wszystkim z serii Worms i Alien Breed, przypomniało sobie o swojej kultowej platformówce z 1993 roku – Superfrog. Po dwudziestu latach od premiery oryginału, zielony bohater powróci w odświeżonej oprawie. Superfrog HD ukaże się jeszcze w tym roku na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Superfrog kiedyś i dziś - Superfrog powróci w wersji HD - wiadomość - 2013-02-13
Superfrog kiedyś i dziś

Niewykluczone, że produkcją Superfrog HD zajmie się polskie studio Bloober Team, które niedawno współpracowało z Team 17 przy przeniesieniu Alien Breed na PS3 i PSV w odświeżonej wersji. Remake Alien Breed debiutuje dziś w Europejskim systemie PlayStation Network, a kupując grę (w cenie 7,99 euro, czyli ok. 33 zł.) automatycznie otrzymujemy jej wydanie na obu platformach. Możliwe, że dystrybucja Superfrog HD będzie przebiegała podobnie.

Na razie to tyle informacji na temat gry. Oprócz krótkiego komunikatu, twórcy wypuścili grafikę (widoczną powyżej) pokazującą, jak zmienił się Superfrog przez minione dwadzieścia lat. Swoją drogą, jest to jeszcze jeden przykład popularnego obecnie trendu powracania do klasycznych produkcji sprzed lat. Innym przykładem może być Giana Sisters: Twisted Dreams, który wydany został w ubiegłym roku, dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze. W podobny sposób próbował powrócić inny bohater, Dizzy – niestety, jemu nie poszło tak dobrze.

Oryginalny Superfrog zadebiutował w 1993 roku na komputerach Amiga, a w jakiś czas później pojawił się również na PC. Z tłumu platformówek wyróżnił się dzięki sympatycznemu bohaterowi, dobrze zaprojektowanej rozgrywce, porządnej, jak na owe czasy, grafice i klimatycznej muzyce. Gra zebrała dobre oceny (oscylujące w okolicach 90%) i zyskała grono wiernych fanów, którzy z nostalgią wspominają czasy, gdy na świat wirtualny patrzyło się z profilu. Obecnie Superfrog można kupić w sklepie GOG.com w wersji kompatybilnej z najnowszymi systemami Windows.