Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dizzy Returns (PC)
OkładkaDizzy Returns (PC)

Dizzy Returns PC

Dizzy Returns to powrót klasycznej serii gier platformowych zapoczątkowanej w 1987 roku. Tytuł zachowuje ducha oryginału i pierwotne założenia rozgrywki, będąc połączeniem platformówki z grą przygodową.

Przygodowe | platformówki | przygodowe gry akcji

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dizzy Returns Premiera PC

anulowana

producent: Blitz Games wydawca: Blitz Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dizzy Returns

Giana Sisters: Twisted Dreams

Trine 2

Spud's Quest

Dizzy Returns to kolejna gra platformowa osadzona w świecie jajowatego bohatera, Dizzy’ego, wykreowanego przez braci Andrew i Philipa Oliver. Pierwsza gra z serii, Dizzy: The Ultimate Cartoon Adventure, zadebiutowała w 1987 roku na komputerach ZX Spectrum, a do roku 1992 seria rozrosła się o kilkanaście kolejnych odsłon. Dizzy Returns, stworzone przez studio Blitz Games (Epic Mickey 2: Siła Dwóch), jest próbą przyodziania starej formuły w nowe szaty i usprawnienia mechaniki rozgrywki dzięki dzisiejszym możliwościom technicznym. Nic z resztą dziwnego, wszak od dnia wydania poprzedniej części cyklu dzieli ją ponad 20 lat.

Dizzy Returns raz jeszcze zabiera graczy do znanego im królestwa Zakerii, gdzie mogą ponownie odwiedzić takie miejsca jak Keldor, wioskę Treehouse, czy Zamek Chmur, a także kilka nowych lokacji. Kreśląc fabułę gry twórcy starali się udzielić odpowiedzi na wiele pytań, które mogły kłębić się w głowach fanów, m.in. dlaczego czarodziej Zaks tak bardzo uwziął się na Dizzy’ego oraz ile Wysp Skarbów czeka jeszcze na eksplorację. Nie zabrakło też kilku wzruszających (lub nie) spotkań ze starymi znajomymi.

Rzecz jasna, wcielamy się w Dizzy’ego i wraz z nim bierzemy udział w przygodzie, której sednem jest bieganie, skakanie, unikanie wrogów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych przy użyciu znalezionych po drodze przedmiotów. To właśnie połączenie platformówki z elementami gry przygodowej stanowiło o sukcesie oryginału, zatem nie mogło go zabraknąć w Dizzy Returns. Łamigłówkom można stawiać czoła w różnej kolejności, co wprowadza pewną nieliniowość. Zagadki w klasycznych grach o Dizzy’m były dość skomplikowane, zatem autorzy zdecydowali się wprowadzić dynamiczny system podpowiedzi, by nie zrazić do zabawy osób nieprzyzwyczajonych do wysokiego poziomu trudności.

Ręcznie rysowana grafika jest dużym skokiem jakościowym w stosunku do poprzednich odsłon (nawet jeśli wziąć pod uwagę kreskówkowy remake Dizzy: Prince of the Yolkfolk na system iOS). Dla osób pamiętających stare dobre czasy oraz wszystkich zainteresowanych tym, jak się grało dwie dekady temu, przygotowano możliwość włączenia gry w wersji z 8-bitową oprawą i bez systemu podpowiedzi.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dizzy Returns: Odpowiednia dla każdego wieku.