Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3iOSAND
Okładka Alien Breed (PSV)

Alien Breed

Odświeżona wersja strzelanki science-fiction wydanej pierwotnie w 1991 roku z myślą o użytkownikach komputerów z rodziny Commodore Amiga. Oprócz poprawionej oprawy graficznej przygotowano również dodatkowe poziomy oraz funkcje sieciowe.

Akcji | science fiction | obcy | strzelanki

Okładka Alien Breed (PSV)

producent: Bloober Team

wydawca: Team17

data premiery gry:

1sie2012

iOS

12lut2013

AND PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Alien Breed została przygotowana pierwotnie w 1991 roku z myślą o użytkownikach komputerów z rodziny Commodore Amiga, a kilkanaście miesięcy później firma Team 17 zdecydowała się opublikować konwersję na PC.

Wydana po latach wersja na urządzenia mobilne i konsole Sony została wzbogacona o szereg elementów. Najważniejszym z nich jest opcja przełączania się między klasyczną oprawą graficzną z początku lat 90. oraz ulepszoną, oferującą przyjemniejsze dla oka efekty wizualne. Oprócz podstawowej kampanii dostajemy pakiety poziomów zatytułowane Convergence, Valiance oraz Synergy. Mechanika rozgrywki pozostała w znacznej mierze niezmieniona, a akcję wciąż obserwujemy z lotu ptaka.

Na początku XXII wieku ludzkość dokonuje olbrzymiego postępu w eksploracji przestrzeni kosmicznej. Wykonywane są regularne loty pomiędzy układami, a w miejscach gdzie warunki są ku temu najlepsze, zakładane są kolonie. Intensywna ekspansja niesie jednak ze sobą duże ryzyko, dlatego też militarna organizacja IPC decyduje się na nieustanne patrolowanie galaktyki, oferując bezpieczeństwo bezbronnym transportowcom oraz placówkom założonym na odległych planetach.

W takiej właśnie rzeczywistości rozpoczyna się akcja gry Alien Breed. Jest rok 2191. Piloci statku kosmicznego IPCC Miraculous wracając na Ziemię z sześciomiesięcznej służby, otrzymują rozkaz sprawdzenia sytuacji w placówce naukowo-badawczej ISRC4, która od dłuższego czasu nie daje znaku życia. Lądując w hangarze olbrzymiej stacji, Johnson i Stone nie podejrzewają, że po pustych korytarzach błąka się horda bezwzględnych Obcych. Ich eksterminacja spoczywa teraz na barkach dzielnych pilotów.

Celem zmagań jest przedarcie się przez kilkanaście ogromnych labiryntów, uruchomienie systemu autodestrukcji stacji i brawurowa ucieczka w kierunku hangaru, gdzie na nasz powrót oczekuje IPCC Miraculous. Chociaż odnalezienie drogi w plątaninie korytarzy jest już wystarczająco dużym wyzwaniem, autorzy postanowili dorzucić ogromną liczbę Obcych, których eksterminacja jest wręcz konieczna, jeśli marzymy o pomyślnym ukończeniu misji. W trakcie rozgrywki znajdziemy dodatkową amunicję do naszej pukawki, klucze do zamkniętych drzwi, a także pieniądze, które przydadzą się do zakupu broni w spotykanych od czasu do czasu terminalach. Te ostatnie wskażą nam także nowe cele oraz poinformują o aktualnej sytuacji na placu boju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Alien Breed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Promocje mobilne na weekend 22–23 listopada (m.in. Soulcalibur, Valiant Hearts, Final Fantasy)
Promocje mobilne na weekend 22–23 listopada (m.in. Soulcalibur, Valiant Hearts, Final Fantasy)

wiadomość22 listopada 2014

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Soulcalibur, Valiant Hearts: The Great War, Worms 3, Alien Breed, Battle Supremacy, Puddle i cykl Final Fantasy.

Nowe The Humble Weekly Sale (m.in. Superfrog HD oraz serie Worms i Alien Breed)
Nowe The Humble Weekly Sale (m.in. Superfrog HD oraz serie Worms i Alien Breed)

wiadomość1 listopada 2013

Wystartowała kolejna, cotygodniowa promocja The Humble Weekly Sale, w której tym razem swoje produkcje sprzedaje studio Team 17. W związku z tym można zaopatrzyć się w gry z serii Worms i Alien Breed.

Android w natarciu - przegląd najlepszych mobilnych gier lutego na smartfony i tablety
Android w natarciu - przegląd najlepszych mobilnych gier lutego na smartfony i tablety

wiadomość28 marca 2013

W najnowszym przeglądzie najlepszych gier na Androida omawiamy m.in. cRPG-a Aralon: Sword and Shadow, strzelanki Alien Breed i Syder Arcade HD, wyścigówkę Slingshot Racing, strategię ekonomiczną Pocket Stables i deskorolkową zręcznościówkę Boardtastic Skateboarding 2.

Alien Breed wkrótce także na PlayStation 3 i PlayStation Vita
Alien Breed wkrótce także na PlayStation 3 i PlayStation Vita

wiadomość12 stycznia 2013

Klasyczny Alien Breed pojawi się wkrótce na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita, wzbogacony o nową grafikę, tryb multiplayer i wsparcie dla systemu „cross-play”. Informacje zostały potwierdzone przez studio Team17.

Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro
Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro

wiadomość21 września 2010

Raptem kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Team17 zamierza wydać kontynuację Alien Breed: Evolution. Twórcy najwyraźniej w imponującym tempie zrealizowali te plany, ponieważ właśnie ogłoszono, że gra trafi do sprzedaży już jutro.

PS3
PSV
iOS
AND