Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2010, 08:47

autor: Adrian Werner

Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro

Raptem kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Team17 zamierza wydać kontynuację Alien Breed: Evolution. Twórcy najwyraźniej w imponującym tempie zrealizowali te plany, ponieważ właśnie ogłoszono, że gra trafi do sprzedaży już jutro.

Raptem kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Team17 zamierza wydać kontynuację Alien Breed: Evolution. Twórcy najwyraźniej w imponującym tempie zrealizowali te plany, ponieważ właśnie ogłoszono, że gra trafi do sprzedaży już jutro.

Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro - ilustracja #1

Co ciekawe, Alien Breed 2: Assault wydany zostanie jednocześnie na Xboksa 360 oraz PC. W przypadku pierwszej części wpierw wypuszczono jedynie edycję na konsolę Microsoftu, a posiadacze PlayStation 3 oraz gracze komputerowi musieli na własne wersje czekać ponad pół roku. Niestety, na razie twórcy nie wspominają nic o ewentualnej wersji na konsolę Sony. Gra dostępna będzie jedynie w dystrybucji elektronicznej na serwisach Xbox Live Arcade oraz Steam. Z okazji ujawnienia daty premiery wypuszczono również zwiastun filmowy:

Alien Breed 2: Assault to kontynuacja gry, która wskrzesiła klasyczną serię znanych jeszcze z Amigii strzelanek. Wcielimy się w rolę Conrada – głównego inżyniera pokładowego, który będzie musiał przedrzeć się przez wypełnione krwiożerczymi potworami kilometry korytarzy umierającego statku Leopold. Jego jedyną szansą na przeżycie jest ponowne uruchomienie potężnych silników. Twórcy obiecują zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowane tryby multiplayer. Wszystko to ponownie napędzane będzie technologią Unreal Engine 3.0.

Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro - ilustracja #2

Gra zaoferuje m.in. nowych obcych oraz dodatkowe narzędzia mordu, które będziemy mogli wpierw kupić, a potem ulepszać. Wśród tych drugich warto zwłaszcza wymienić wyrzutnię rakiet. Pojawią się też starannie wyreżyserowane sekwencje akcji przypominające te z najlepszych FPS-ów. W przeżyciu pomoże nam ponadto nowy wzmocniony pancerz. Dodatkową atrakcją dla posiadaczy Xboksa 360 mają być dołączone do gry hełmy i zbroja, w które będziemy mogli ubrać naszego Avatara w usłudze Live.

Poza kampanią solo Alien Breed 2: Assault umożliwi również zabawę wieloosobową. W trybie Survivor dwóch graczy zmierzy się z kolejnymi falami obcych, a ich osiągnięcia nagradzane będą punktami. Dostępny będzie również dwuosobowy tryb kooperacyjny rozgrywany na odpowiednio przerobionych mapach. Na koniec warto dodać, że twórcy zamierzają dotrzymać obietnicy sprzed roku i uczynić powrót Alien Breed trylogią. Możemy się więc spodziewać przynajmniej jeszcze jednej odsłony cyklu.

Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro - ilustracja #3
Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro - ilustracja #4
Premiera Alien Breed 2: Assault już jutro - ilustracja #5