Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alien Breed: Tower Assault (PC)
OkładkaAlien Breed: Tower Assault (PC)

Alien Breed: Tower Assault PC

Druga i ostatnia gra z serii dwuwymiarowych strzelanin. Najważniejszą jej cechą, jest nielinearność rozgrywki. Jeśli wierzyć programistom, istnieje około 250 dróg prowadzących do zwycięstwa.

Akcji | science fiction | strzelanki

Alien Breed: Tower Assault Premiera PC

3kwietnia1994

producent: Team17 wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Alien Breed: Tower Assault

Shadowgrounds

Shadowgrounds Survivor

The Chaos Engine

Obcy zaatakowali placówkę badawczą, zlokalizowaną na powierzchni planety Azarin 2E. Jako pierwszy na sygnał S.O.S. zareagował niszczyciel „Herona”, ale zanim dotarł do newralgicznego układu, minęło kilka tygodni. Przez ten czas najeźdźcy nie próżnowali, o czym szybko przekonali się żołnierze z grupy desantowej. Nie używane od dawna mechanizmy obronne dały znać o sobie i zniszczyły statki Ziemian. Uratowało się tylko dwóch komandosów, Jordan i Nash - w zależności, czy zamierzasz grać sam, czy też z kolegą, pokierujesz ich losem i doprowadzisz do likwidacji zagrożenia.

Alien Breed: Tower Assault to ostatni produkt z serii słynnych dwuwymiarowych strzelanin. Później Team 17, spróbował swoich sił w gatunku FPS, ale zarówno Alien Breed 3D, jak i Killing Grounds nie ukazały się nigdy na PC. Filozofia gry nie zmieniła się w porównaniu z pierwowzorem - nadal widzimy naszego bohatera z góry - ale nie oznacza to, że nie obyło się bez kilku usprawnień. Prawdziwym novum jest nielinearność rozgrywki. Program zawiera 55 etapów połączonych ze sobą w rozmaitych konfiguracjach, dzięki czemu, możemy obrać za każdym razem inną drogę prowadzącą do celu. Jeśli wierzyć programistom Team 17, istnieje około 250 sposobów na ukończenie gry i sądząc po ilości rozwiązań w sieci, raczej nie są to czcze przechwałki. Do tej pory nie ukazała się żadna inna strzelanina, która zdystansowałaby Alien Breed: Tower Assault pod tym względem, co wzbudza jeszcze większy szacunek. Innowacją mniejszej rangi, ale również istotną, jest możliwość prowadzenia ostrzału podczas cofania się. W ferworze walki z setkami obcych wyłaniających się z każdego zaułka, umiejętność ta niejeden raz uratuje Ci życie. Reszta pozostała praktycznie bez większych zmian. Podczas zwiedzania kompleksu musimy zbierać klucze do drzwi, amunicję, a także pieniądze, niezbędne do zakupu uzbrojenia. W grze napotkamy wiele elementów przygodowych, objawiających się np. potrzebą odnalezienia ocalałych pracowników bazy. Na większości poziomów znajdują się też karty z cennymi informacjami, które możemy odczytać w rozrzuconych tu i ówdzie terminalach.

Alien Breed: Tower Assault jest doskonałym uwieńczeniem serii. Ogromny teren działań, setki dróg prowadzących do celu, znakomita grafika i dźwięk, to tylko część atrakcji, jakie czekają nas przy kontakcie z tym produktem. Wady? Tych praktycznie nie ma. Można przyczepić się jedynie do wygórowanego poziomu trudności i trochę niejasnego systemu podawania haseł do kolejnych plansz, ale oba te aspekty trzeba będzie przetestować już na własnej skórze.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alien Breed: Tower Assault: Odpowiednia dla każdego wieku.

Alien Breed: Tower Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 1MB RAM
  • VGA