Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mageslayer (PC)
OkładkaMageslayer (PC)

Mageslayer PC

Dynamiczna gra akcji z widokiem z góry. Naszym zadaniem jest przedrzeć się do twierdzy złego rycerza i zabić go, zanim dopełni się jego zemsta.

Akcji | fantasy | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mageslayer Premiera PC

24września1997

pudełko PL

30listopada1997

producent: Raven Software wydawca: GT Interactive wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tysiąc lat minęło, odkąd LoreThane i jego Klan Wiedzy został zdradzony przez tytulowych Zabójców Magów, w rezultacie czego przegrał wojnę z czarodziejami. Teraz jednak nadszedł czas zemsty. Zły rycerz ukradł Gwiezdne Kamienie i ukrył je w kilku różnych światach. Zabójcy postanowili więc zjednoczyć siły i wysłały po jednym ze swych najlepszych wojowników, żeby odzyskali artefakty i raz na zawsze pozbyli się LoreThane'a. Taką oto wstrząsającą fabułą charakteryzuje się Mageslayer, produkt firmy Raven Software, która stworzyła niegdyś takie hity jak Heretic, Hexen, czy Shadowcaster. Program wykorzystuje engine o nazwie Vampire, który z kolei jest niczym innym, jak zmodyfikowanym silnikiem Quake'a. Akcję gry obserwujemy z góry, wszystkie elementy otoczenia są trójwymiarowe, natomiast postać głównego bohatera i przeciwników wykonane są ze sprite'ów. Całość, pod względem technicznym nasuwa słuszne skojarzenia z pierwszymi dwoma odsłonami Grand Theft Auto.

Na początku gry wybieramy jednego z czterech Zabójców, którym zamierzamy przedrzeć się do fortecy LoreThane'a. Każdy z nich reprezentuje inny klan i opisany jest za pomocą kilku współczynników, zupełnie jak w bliźniaczym Hexen. Nasz bohater posiada limitowaną energię magiczną, którą wykorzystuje do rzucania czarów ofensywnych. Jeśli jej zabraknie, postać automatycznie przechodzi do walki wręcz. Jako, że ta ostatnia nie jest zbyt efektywna, należy bacznie obserwować pasek many i regenerować go za pomocą rozrzuconych tu i ówdzie kamieni. Oczywiście, to samo tyczy się zdrowia, nasz bohater nie jest bowiem z gumy i wszelkie ataki odciskają piętno na jego żywotności. Repertuar możliwych do rzucenia czarów, będzie się zwiększał w trakcie podróży, poprzez odnajdywanie i wykorzystywanie magicznych komnat. Niektóre z nich są sprytnie ukryte, dlatego warto w wolnych chwilach poszperać przy ścianach lub skakać w pozornie trudno dostępne miejsca.

Rozgrywka w Mageslayer jest niezwykle dynamiczna, a to za sprawą potworów, które poruszają się bardzo szybko i atakują niezwykle często. Na wyższych poziomach trudności, dodatkowo wzrasta ich ilość, co prowadzi do sytuacji, w których skulony pod ścianą gracz naciska bez przerwy "fire", nie wiedząc za bardzo co się dzieje. Na końcu każdego epizodu czeka nas dodatkowa walka z bossem, który jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Warto na ten moment zostawić sobie zbierane tu i ówdzie przedmioty - z pewnością się przydadzą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mageslayer: 16+

Mageslayer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100MHz
  • 16 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • Windows 95