Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2009, 20:20

autor: Vercetti

Alien Breed Evolution trylogią

W trakcie tegorocznych spotkań Develop Conference przedstawiciel studia Team 17, Martyn Brown zdradził kilka ciekawych informacji na temat tworzonej przez jego zespół zręcznościowej strzelaniny Alien Breed Evolution. Producent ujawnił m.in., że remake kultowej pozycji z lat 90. planowany jest jako trylogia, a pierwsza jej część trafi do sprzedaży już w październiku.

W trakcie tegorocznych spotkań Develop Conference przedstawiciel studia Team 17, Martyn Brown, zdradził kilka ciekawych informacji na temat tworzonej przez jego zespół zręcznościowej strzelaniny Alien Breed Evolution. Producent ujawnił m.in., że remake kultowej pozycji z lat 90. planowany jest jako trylogia, a pierwsza jej część trafi do sprzedaży już w październiku.

Alien Breed Evolution trylogią - ilustracja #1

Gra będzie czasowym exclusivem dla konsoli Xbox 360 i zasili usługę Live Arcade na kilka miesięcy przed debiutem w ramach PlayStation Network, skierowanej do użytkowników PS3. Zdaniem Browna trylogia Alien Breed Evolution to jeden z najdroższych projektów w historii gier przeznaczonych do cyfrowej dystrybucji. Jej deweloping pochłonął ponad 2,5 mln dolarów.

Nad przedsięwzięciem przez 15 miesięcy pracowało 30 osób. Ich wysiłki powinny zapewnić nabywcom trylogii ok. 15 godzin zabawy. Pierwszy z trzech epizodów zawierać będzie 5 poziomów, które wystarczą na 5-8 godzin rozrywki, zależnie od tego, czy gracze skorzystają z trybu co-op, czy też ograniczą się jedynie do uruchomienia opcji singleplayer.