Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 lipca 2009

Monolith przymierza się do kolejnego FPS-a
Monolith przymierza się do kolejnego FPS-a

Vercetti, 1 lipca 2009, 15:56

Falę domysłów wywołała wczoraj zwykła z pozoru oferta pracy, która ukazała się na stronie Monolith Productions. Ogłoszenie zamieszczone przez wydawcę F.E.A.R.-a 2 zaadresowano do doświadczonych programistów, którzy w przyszłości mogliby zasilić szeregi firmy i wziąć udział w pracach nad nowym, next-genowym projektem.

Wymagania sprzętowe nowego Wolfensteina
Wymagania sprzętowe nowego Wolfensteina

Maciej Śliwiński, 1 lipca 2009, 14:49

Firma Raven Software pracująca w pocie czoła nad kolejną częścią Wolfensteina, ujawniła minimalne wymagania sprzętowe tej gry.

Polska prasa komputerowa w tarapatach

Hed, 1 lipca 2009, 14:15

Portal Wirtualnemedia.pl przedstawił ranking najlepiej sprzedających się magazynów komputerowych w marcu tego roku, oferując porównanie z analogicznym okresem roku ubiegłego. Chociaż nie zmieniła się struktura ścisłej czołówki – przodują PC Format i CD Action Wydawnictwa Bauer – to wyniki mogą być zatrważające. Sprzedaż lidera zmniejszyła się aż o 53 procent, czyli prawie 100 tysięcy egzemplarzy.

Kolejna odsłona Onimushy w produkcji?
Kolejna odsłona Onimushy w produkcji?

Vercetti, 1 lipca 2009, 13:50

To już trzy lata, odkąd Capcom wydał na świat grę Dawn of Dreams, ostatnią jak na razie odsłonę cyklu Onimusha. Od 2006 roku cykl japońskich gier akcji z domieszką RPG nie doczekał się nowych części, jednak wkrótce sytuacja ta może się zmienić. Wszystko za sprawą tajemniczej witryny, którą wydawca serii uruchomił niedawno, by zainteresować fanów swym kolejnym projektem.

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09
Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09

Jiker, 1 lipca 2009, 13:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Merchants of Brooklyn zmienia tytuł, DLC do Skate 2, premiera Worms 2: Armageddon, twórcy F.E.A.R. pracują nad nową strzelaniną, dobre wyniki sprzedaży Wii Sports Resort w Japonii, wyjątkowa edycja kolekcjonerska NBA2K10 i inne. Zapraszamy do lektury.

Gra od Stevena Spielberga pod nowym tytułem
Gra od Stevena Spielberga pod nowym tytułem

Vercetti, 1 lipca 2009, 12:41

Przed czterema laty Electronic Arts zawarło umowę ze Stevenem Spielbergiem, na mocy której znany reżyser miał wziąć udział w pracach nad trzema nowatorskimi grami. Pierwsza z nich – Boom Blox – trafiła w ubiegłym roku na Wii i pomimo pozytywnych ocen w prasie nie odniosła komercyjnego sukcesu. Losy dwóch pozostałych projektów przez dłuższy czas pozostawały nieznane.

EMPiK - Top Lista - tydzień 26 (01/07/09)

Przemysław Zamęcki, 1 lipca 2009, 12:04

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 22 a 28 czerwca i zostały zebrane w 137 salonach sieci.

Pecetowy Street Fighter IV także na Steamie
Pecetowy Street Fighter IV także na Steamie

Jiker, 1 lipca 2009, 12:00

Pecetowa wersja Street Fighter IV zadebiutuje na europejskim i amerykańskim rynku odpowiednio 3 i 7 lipca. Nie dotyczy to niestety naszego kraju – z uwagi na brak oficjalnego dystrybutora (wcześniej był nim CD Projekt) zakup dzieła firmy Capcom będzie utrudniony. W pewnym stopniu sytuację poprawia jednak wydanie wersji cyfrowej, która zadebiutuje w ofercie platformy Steam.

Kolejne sieciowe demo Uncharted 2 w drodze
Kolejne sieciowe demo Uncharted 2 w drodze

Hed, 1 lipca 2009, 11:30

Evan Wells z firmy Naughty Dog ujawnił, że w planach jest druga sieciowa wersja demonstracyjna Uncharted 2, która pojawi się jeszcze przed premierą gry. Tym razem próbka będzie przeznaczona dla większego grona odbiorców, chociaż nie wiemy, kiedy dokładnie należy się jej spodziewać. Znamy także znacznie więcej informacji o tytule – zostały one przedstawione we wczorajszej rozmowie z twórcami.

Analitycy o cyklu życia konsol, cyfrowej dystrybucji i najważniejszych markach zeszłego roku

Jiker, 1 lipca 2009, 11:15

Michael Pachter z grupy Wedbush Morgan zabrał głos w kilku sprawach bezpośrednio związanych ze światowym rynkiem gier. Jednym z tematów był cykl życia konsol. Mianowicie, Pachter przewiduje, że obecne platformy zostaną zastąpione przez kolejną generacje najszybciej w 2013 roku.

Dark Void jednocześnie na PC i konsolach
Dark Void jednocześnie na PC i konsolach

Vercetti, 1 lipca 2009, 11:13

O ukazanej z perspektywy TPP grze akcji Dark Void pisaliśmy ostatnio w maju, gdy wydawca tytułu rozważał udostępnienie go za pośrednictwem systemu cyfrowej dystrybucji Steam. Dziś ponownie podejmujemy temat związany ze zbliżającą się premierą produktu, a to za sprawą informacji pozyskanych przez serwis VideoGamer247.

Start beta testów wielkiej aktualizacji do Dawn of War II
Start beta testów wielkiej aktualizacji do Dawn of War II

Jiker, 1 lipca 2009, 10:16

Dzisiaj w godzinach wieczornych uruchomione zostaną oficjalne beta testy rozszerzenia There is Only War do pecetowej strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Próby zostaną zakończone 13 lipca. Dopiero po nich aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym w pełnej wersji.

Twórcy Damnation zwolnieni
Twórcy Damnation zwolnieni

Vercetti, 1 lipca 2009, 10:15

O tym, jaki koniec czeka twórców słabych gier, przekonali się boleśnie pracownicy firmy Blue Omega Entertainment. Studio odpowiedzialne za jedno z największych rozczarowań bieżącego roku, grę akcji Damnation, zwolniło w piątek wszystkich ludzi, którzy mieli swój udział w developingu projektu.

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (21 czerwca - 27 czerwca 2009)

Przemysław Zamęcki, 1 lipca 2009, 09:38

Kilkanaście dni temu świat obiegła wiadomość, że zajmująca się analizą rynku firma NPD zrezygnowała z podawania wyników najlepiej sprzedających się gier PC w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też od ubiegłego tygodnia proponujemy Wam dwie inne listy, tym razem najlepiej sprzedających się gier w najpopularniejszych dystrybucjach elektronicznych: Steam i Direct2Drive.

Twórcy Serious Sam: The First Encounter HD o wersji na konsolę PlayStation 3
Twórcy Serious Sam: The First Encounter HD o wersji na konsolę PlayStation 3

Jiker, 1 lipca 2009, 09:30

Zapowiedź Serious Sam: The First Encounter HD na Xboksa 360 i PC pociągnęła za sobą szereg pytań. Właściciele PlayStation 3 chcieli się przede wszystkim dowiedzieć, dlaczego studio Croteam zrezygnowało z przygotowania swojej gry także w wersji na posiadaną przez ich konsolę. Jeden z przedstawicieli producenta podjął ten temat w rozmowie z redakcją G4TV.

Starcraft II bez potyczek na LAN-ie - winni piraci!
Starcraft II bez potyczek na LAN-ie - winni piraci!

Maciej Śliwiński, 1 lipca 2009, 08:50

Najlepszym zdarza się to rzadko, Blizzardowi jeszcze rzadziej, ale kiedyś musiał przyjść ten pierwszy raz. Decyzja o rezygnacji z trybu LAN w StarCraft II wywołała taką burzę wśród fanów oczekujących na tę grę, że Blizzard wydał z tej okazji specjalne oświadczenie.