Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2009, 11:30

autor: Hed

Kolejne sieciowe demo Uncharted 2 w drodze

Evan Wells z firmy Naughty Dog ujawnił, że w planach jest druga sieciowa wersja demonstracyjna Uncharted 2, która pojawi się jeszcze przed premierą gry. Tym razem próbka będzie przeznaczona dla większego grona odbiorców, chociaż nie wiemy, kiedy dokładnie należy się jej spodziewać. Znamy także znacznie więcej informacji o tytule – zostały one przedstawione we wczorajszej rozmowie z twórcami.

Evan Wells z firmy Naughty Dog ujawnił, że w planach jest druga sieciowa wersja demonstracyjna Uncharted 2, która pojawi się jeszcze przed premierą gry. Tym razem próbka będzie przeznaczona dla większego grona odbiorców, chociaż nie wiemy, kiedy dokładnie należy się jej spodziewać. Znamy także znacznie więcej informacji o tytule – zostały one przedstawione we wczorajszej rozmowie z twórcami.

Blog na żywo z dwójką przedstawicieli Naughty Dog, czyli prezesem firmy Evanem Wellsem oraz Amy Henning (pracującą nad grą), odbył się wczoraj wieczorem. Fani mogli zadawać swoje własne pytania. Na wiele z nich autorzy udzielili dość ciekawych odpowiedzi, ujawniając jednocześnie pewne informacje i wyjaśniając kilka kwestii. Poniżej przedstawiamy bardzo skrótowe podsumowanie całej rozmowy.

Prezes Wells powiedział więc, że kampania dla pojedynczego gracza w Uncharted 2 będzie na pewno dłuższa od opowieści z pierwowzoru. Samych przerywników filmowych jest podobno 90 minut – wszystkie będą bardzo widowiskowe. Fabuła ma bazować na emocjach i relacjach miedzy bohaterami. Pojawi się sporo problemów i dramatycznych momentów oraz ciekawych rozwiązań w kwestii narracji.

Oczywiście zmian doczeka się system walki, szczególnie w kwestii wyprowadzania ciosów. Pojawią się klasy przeciwników determinujące to, jak trzeba będzie ich wykończyć. Wrogów „lekkich” pozbędziemy się bez większych problemów w bliskim starciu. Gorzej będzie z „cięższymi” klasami – tacy najemnicy wyprowadzą kontry, których będziemy musieli unikać lub po prostu sparują bez problemów nasze ciosy.

Fani mogą spodziewać się także zmian w momentach platformówkowych, których będzie podobna ilość jak w przypadku pierwowzoru. Powróci dziennik, tym razem należący do Nathana, zawierający wskazówki. Nowością będzie to, że gracz będzie musiał wertować jego kartki i sam wyszukiwać informacje. Podczas podróży zwiedzimy takie miejsca, jak: Turcja, Borneo, Nepal, Tybet i Himalaje.

Kolejne sieciowe demo Uncharted 2 w drodze - ilustracja #1

Pierwsza beta gry, która skończyła się pod koniec ubiegłego miesiąca, była sporym sukcesem. Twórcy zdążyli już zaimplementować wiele elementów wskazywanych przez graczy. W tej kwestii czeka nas jeszcze sporo niespodzianek, bo nie ujawniono wszystkich trybów rozgrywki, ulepszeń postaci (tzw. boosterów) oraz map. Być może zabawa sieciowa otrzyma kilka odpowiednio przemyślanych Trofeów.

Jakich trybów można się spodziewać? Zobaczymy kilka nieznanych dotąd form współzawodnictwa (a więc innych niż Deathmatch i Plunder) oraz co najmniej dwa nowe tryby kooperacji. Poza tym pojawią się wariacje na temat większości zabaw, skupiające się na wykorzystaniu konkretnej broni. Dodatkiem będzie natomiast Cinema Mode, czyli studio z powtórkami. Filmami i zdjęciami będzie można dzielić się w sieci.

Według słów Henning, prace nad sieciowym elementem gry pozwoliły dopracować rozgrywkę solową. Żeby oba tryby były naprawdę dobre, ekipa została rozszerzona i podzielona na dwie części, zajmujące się właśnie zabawą sieciową i kampanią dla jednego gracza. Nieco rozczarowani będą zapewne miłośnicy gry na podzielonym ekranie. Tej opcji zabraknie, bo autorzy nie chcieli iść na kompromisy w kwestii grafiki.

Ekipa z Naughty Dog jest oczywiście świadoma zapowiedzianego filmu tworzonego na podstawie pierwszej gry. Podobno od półtorej roku firma współpracuje w tej sprawie z Arad Productions. Twórcy nie ujawnili za to daty premiery swojego nowego projektu – wiemy tylko, że gra wyjdzie pod koniec roku.