Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2009, 14:49

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Wymagania sprzętowe nowego Wolfensteina

Firma Raven Software pracująca w pocie czoła nad kolejną częścią Wolfensteina, ujawniła minimalne wymagania sprzętowe tej gry.

Firma Raven Software pracująca w pocie czoła nad kolejną częścią Wolfensteina, ujawniła minimalne wymagania sprzętowe tej gry.

Wymagania sprzętowe nowego Wolfensteina - ilustracja #1

Aby zagrać w kolejną część przygód B.J. Blazkowicza, żołnierza aliantów prowadzącego niemal samotną walkę z nazistami, trzeba będzie posiadać minimalną, podaną poniżej konfigurację peceta.

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHz lub AMD Athlon 64 3400+
  • Pamięć: 1GB RAM
  • Karta grafiki: 256MB NVIDIA Geforce 6800 GT lub ATI Radeon X800
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
  • Miejsce na dysku: 8GB (dodatkowe 800 MB na bufor Windowsa)

Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że gra będzie działała wyłącznie na najnowszych systemach operacyjnych firmy Microsoft: Windows XP oraz Vista. Wcześniejsze wersje tego programu nie są wspierane przez Raven Sofware, a co za tym idzie, posiadacze starszych systemów nie zagrają w Wolfensteina. Nie podano na razie rekomendowanych wymagań sprzętowych, jednak powinno to nastąpić niebawem, gdyż premiera tego tytułu planowana jest na początek sierpnia.

W Stanach Zjednoczonych Wolfenstein trafi na sklepowe póki już 4 sierpnia, a gracze z Europy poczekają na premierę do 14 dnia tego samego miesiąca. W tym momencie nie mamy jeszcze informacji dotyczących polskiej premiery tej produkcji.