Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2009, 09:30

autor: Jiker

Twórcy Serious Sam: The First Encounter HD o wersji na konsolę PlayStation 3

Zapowiedź Serious Sam: The First Encounter HD na Xboksa 360 i PC pociągnęła za sobą szereg pytań. Właściciele PlayStation 3 chcieli się przede wszystkim dowiedzieć, dlaczego studio Croteam zrezygnowało z przygotowania swojej gry także w wersji na posiadaną przez ich konsolę. Jeden z przedstawicieli producenta podjął ten temat w rozmowie z redakcją G4TV.

Zapowiedź Serious Sam: The First Encounter HD na Xboksa 360 i PC pociągnęła za sobą szereg pytań. Właściciele PlayStation 3 chcieli się przede wszystkim dowiedzieć, dlaczego studio Croteam zrezygnowało z przygotowania swojej gry także w wersji na posiadaną przez nich konsolę. Jeden z przedstawicieli producenta podjął ten temat w rozmowie z redakcją G4TV.

Twórcy Serious Sam: The First Encounter HD o wersji na konsolę PlayStation 3 - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że Croteam rozważało możliwość zaprojektowania edycji na PS3 na samym początku procesu dewelopingu. Studio odpowiedzialne za stworzenie postaci Serious Sama nie posiadało jednak funduszy na odpowiednio wysokim poziomie, by uruchomić dodatkowo produkcję jeszcze jednej wersji swojego dzieła. Poszukiwania zewnętrznej firmy mogącej podjąć się tego zadania również spełzły na niczym.

Wówczas pojawił się pomysł, zgodnie z którym wydanie Serious Sam HD na PlayStation 3 mogłoby dojść do skutku po debiucie edycji PC i X360. Takie rozwiązanie odradzali jednak wydawcy, inwestorzy oraz specjaliści od marketingu. Dlaczego? Wprowadzenie gry do sprzedaży pół roku po premierze na PC i Xboksie 360 odbiłoby się negatywnie na jej sprzedaży. Czy podobnego zdania są posiadacze PS3, wśród których z pewnością znalazłaby się osoby zainteresowane Serious Sam HD? Z podobnym pytaniem wystąpili do nas sami twórcy. Stwierdzili przy okazji, że wszystko jest możliwe – zasugerowali tym samym, że wydanie Serious Sam: The First Encounter HD na PS3 jest w pełni zależne od odzewu samych graczy.

Serious Sam: The First Encounter HD będzie konwersją popularnej strzelaniny wydanej na pecety w 2001 roku. Produkcja zostanie oczywiście odpowiednio odświeżona – przede wszystkim pod kątem oprawy wizualnej. Całość została zaprezentowana w wysokiej rozdzielczości, na jakości zyskają tekstury oraz animacja przeciwników. W grze ujęta zostanie również opcja sieciowego trybu kooperacji dla czterech osób jednocześnie. Rozgrywka będzie oczywiście polegać na uczestniczeniu w krwawych starciami z setkami przeciwników, prowadzonych na dwunastu sporych mapach.

Serious Sam: The First Encounter HD w wersji na Xboksa 360 będzie można nabyć za sprawą serwisu Xbox Live Arcade (premiera latem, cena na poziomie 1200 punktów MS). Natomiast jesienią w sklepach pojawią się pudełka z edycją pecetową. W tym wypadku dzieło Croteam zakupimy zarówno w zwykłych sklepach, jak i dzięki serwisom dystrybucji cyfrowej.