Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Serious Sam HD: The First Encounter (PC)
OkładkaSerious Sam HD: The First Encounter (PC)

Serious Sam HD: Pierwsze Starcie

Serious Sam HD: The First Encounter

Serious Sam HD: The First Encounter to przygotowana przez studio deweloperskie Croteam zremasterowana wersja popularnej strzelaniny FPP.

Akcji | FPP | strzelanki

Serious Sam HD: Pierwsze Starcie Premiera

24lis2009

PC

13sty2010

X360

Gry podobne do Serious Sam HD: Pierwsze Starcie

Left 4 Dead

Painkiller: Overdose

Killing Floor

Serious Sam HD: The First Encounter to odświeżona wersja popularnej strzelaniny, która swoją premierę miała na początku 2001 roku. Twórcy z chorwackiego studia Croteam skupili się przede wszystkim na poprawieniu oprawy wizualnej. Gra została wydana w ramach cyfrowej dystrybucji.

Fabuła odświeżonej wersji dawnego hitu zawiązuje się w odległej przyszłości, kiedy to poziom zaawansowania techniki pozwolił ludziom na przeprowadzenie podróży międzygwiezdnych i eksploracji kosmosu. Niestety, podczas jednego z tych lotów ludzie napotykają wielkie zło, które od wieków odwiedza odległe planety i unicestwia całe cywilizacje. Tym razem przyszła pora na Ziemię. Najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych Sam „Serious” Stone zostaje wysłany w przeszłość do starożytnego Egiptu, gdzie ma za zadanie zmienić losy ludzkości.

Serious Sam HD: The First Encounter jest niemalże idealnym portem znanej i lubianej pozycji wydanej w 2001 roku w wersji na komputery osobiste (rok później przekonwertowanej na pierwszego Xboksa). Różnica polega na tym, że całość opracowana została na bazie silnika Serious Engine 3, stworzonego na potrzeby trzeciej części przygód Sama.

Fakt ten zapewnia zupełnie nowe doznania wizualne - przede wszystkim z uwagi na ukazanie rozgrywki w wysokiej rozdzielczości. Miłośników rozgrywki wieloosobowej powinna z kolei zainteresować opcja sieciowej kooperacji, w ramach której można toczyć wspólne boje z hordami przeciwników. Tryb, bez jakiego nie może się obejść większość nowoczesnych gier akcji, da się przetestować na kilkunastu rozbudowanych poziomach wypełnionych krwawymi i wyczerpującymi starciami.

Rozgrywka zbudowana jest na niezwykle prostych zasadach. Sprowadza się do pokonywania etapów złożonych zazwyczaj z kilkunastu większych komnat lub placów, na których atakują nas falami liczne grupy mało rozgarniętych wrogów. Co pewien czas mierzymy się z potężnymi bossami, a pomiędzy większymi starciami poszukujemy przeróżnych ukrytych przedmiotów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 489 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Serious Sam HD: Pierwsze Starcie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Serious Sam HD: Pierwsze Starcie Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7600 lub lepsza
  • Windows XP
X360
PC