Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 20:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Studio Croteam pracuje nad grą Serious Sam 4 oraz zupełnie nową marką

Twórcy serii Serious Sam ze studia Croteam potwierdzili, że pracują nad jej czwartą częścią. Równocześnie przygotowują również drugą grę, reprezentująca zupełnie nową markę. Obie produkcje powinny zadebiutować jeszcze w tym roku.

Pierwsza gra z serii pojawiła się 2001 roku. W założeniach tytuł był jedynie rozbudowaną prezentacją przygotowanego przez studio silnika graficznego

Serious Sam 4:
  1. Producent: Croteam
  2. Gatunek: FPS
  3. Tło fabularne i nowości w rozgrywce na razie nieznane
  4. Platformy docelowe: PC oraz najprawdopodobniej konsole Sony i Microsoftu
  5. Premiera: czwarty kwartał 2014

Nieoficjalne informacje, o których informowaliśmy pod koniec lutego okazały się prawdziwe. Chorwackie studio Croteam pracuje w tej chwili nad czwartą częścią swojej flagowej serii Serious Sam. Na razie nie wiadomo o niej jeszcze zbyt wiele. Według wstępnych planów deweloperów, kolejne przygody Sama ukażą się w ostatnim kwartale 2014 roku. Docelowe platformy sprzętowe nie zostały jeszcze ujawnione, ale możemy założyć, że poza komputerami PC będą to potencjalnie konsole Sony oraz Microsoftu.

Zespół zajmuje się także zupełnie nową marką. Przygotowywana i nienazwana jeszcze gra ma łączyć w sobie elementy, które znajdziemy w cyklu Portal oraz nieopublikowanym jeszcze The Witness, za którego stworzenie odpowiada twórca logicznej platformówki Braid. Przy projekcie z Chorwatami ściśle współpracować ma Tom Jubert ze studia Facepalm Games, który wydał ostatnio grę The Swapper. Według tego co na razie wiemy, tajemnicza produkcja jest grą logiczną z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Scenariusz tytułu będzie zawierał sporo elementów humorystycznych, których klimat ma jednak różnić się znacząco od tego co mogliśmy usłyszeć i zobaczyć w kolejnych odsłonach Serious Sama. Nowa marka powinna także zadebiutować w tym roku, ale autorzy nie precyzują jeszcze kiedy dokładnie to nastąpi.

  1. Oficjalna strona Croteam
  2. Oficjalna strona serii Serious Sam