Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PS3PCPSV
Okładka The Swapper (PS4)

The Swapper

Platformówka logiczna utrzymana w stylistyce science-fiction. W grze kierujemy osobą błądzącą po stacji kosmicznej. Bohater ma nietypowe urządzenie: karabin, który wytwarza jego klony. Przy pomocy tego gadżetu rozwiązujemy zagadki.

Logiczne | science fiction | platformówki | 2.5D

Okładka The Swapper (PS4)

data premiery gry:

24cze2013

PC

5sie2014

PS3 PSV PS4

The Swapper to klimatyczna platformówka logiczna, rozgrywająca się w najdalszych zakamarkach kosmosu. Za produkcję odpowiada kilku deweloperów: Olli Harjola, Otto Hantula, Tom Jubert oraz Carlo Castellano. W sfinansowaniu gry pomógł też fundusz Indie Fund, który wcześniej wsparł takie projekty jak QUBE, The Splatters, czy Dear Esther.

W The Swapper wcielamy się w osobę, która znajduje się na opuszczonej stacji kosmicznej i próbuje odkryć, co stało się w tym miejscu. W tle pojawia się motyw pradawnej obcej cywilizacji. Chociaż produkcja jest „tylko” platformówką, nie stroni od ciekawych przemyśleń na temat natury istnienia. Nowe informacje na temat historii stacji poznajemy w rozmowach z pewnym nieznajomym oraz odczytując informacje z terminali, zawierających fragmenty wspomnień.

Już na samym początku przygody otrzymujemy dość specyficzne urządzenie: broń potrafiącą wytwarzać klony trzymającej ją postaci, które powtarzają ruchy bohatera. Dodatkowo urządzenie pozwala przejąć kontrolę nad daną kopią. To podstawa każdej z zagadek dostępnych w grze. Z czasem autorzy wprowadzają nowe przeszkody, w tym różnokolorowe światła – jedno z nich uniemożliwia klonowanie, a drugie blokuje opcję przełączania między klonami. Rozwiązując zagadki zbieramy przedmioty, które otwierają drogę do dalszych zakamarków statku.

Cechą wyróżniającą The Swapper jest oprawa wizualna. Po pierwsze, gra jest utrzymana w klimatach chłodnego, ciężkiego science-fiction. Po drugie, autorzy wykonali ręcznie z gliny i innych materiałów większość z obiektów widocznych na ekranie, a później przenieśli je do gry i doprawili efektami specjalnymi. Ciekawemu pomysłowi na kierunek stylistyczny towarzyszy klimatyczna, ambientowa ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Swapper

Klasyfikacja PEGI The Swapper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Swapper

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Trials Fusion, The Swapper, Call of Duty: Ghosts) 27/2/14
Wieści ze świata (Trials Fusion, The Swapper, Call of Duty: Ghosts) 27/2/14

wiadomość27 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o darmowych weekendach z grą Call of Duty: Ghosts, zapowiedzi logicznej platformówki The Swapper na konsole firmy Sony, dacie premiery Trials Fusion, a także o kolejnej części serii Project Gotham Racing. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS3
PSV
PS4