Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2014, 12:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Trials Fusion, The Swapper, Call of Duty: Ghosts) 27/2/14

Dziś piszemy m.in. o darmowych weekendach z grą Call of Duty: Ghosts, zapowiedzi logicznej platformówki The Swapper na konsole firmy Sony, dacie premiery Trials Fusion, a także o kolejnej części serii Project Gotham Racing. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Red Faction: Guerrilla

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Red Faction: Guerrilla. Dzieło studia Volition można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Trials Fusion

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Trials Fusion zadebiutuje 16 kwietnia bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Xboksie 360. Produkcja studia RedLynx będzie kosztować 19,99 dolarów (ok. 60 zł bez podatku VAT). Tego samego dnia powinna zostać wydana edycja pudełkowa na PlayStation 4 oraz Xboksa One, za którą zapłacimy 39,99 dolarów (ok. 120 zł bez podatku VAT). W zestawie z nią znajdzie się przepustka Season Pass, uprawniająca do pobrania późniejszych dodatków DLC.

Project Gotham Racing

Phil Spencer (wiceprezes Microsoft Game Studios) napisał na Twitterze, że żaden zespół deweloperski nie pracuje obecnie nad kolejną częścią serii gier wyścigowych Project Gotham Racing. Wprawdzie odpowiedzialne za nią studio Bizarre Creations zostało zamknięte w 2011 roku, ale plotki na temat Project Gotham Racing 5 mimo wszystko pojawiały się od czasu do czasu w sieci. Ostatnia odsłona cyklu to Project Gotham Racing 4, która ukazała się w październiku 2007 roku wyłącznie na Xboksie 360.

Steam

Jeden z użytkowników forum Reddit donosi, że studia deweloperskie mogą od tej pory same obniżać ceny swoich gier na Steamie, bez konsultowania się w tej sprawie z firmą Valve. Z drugiej strony, Dan Marshall ze studia Size Five Games (Gun Monkeys, Time Gentlemen, Please!) informuje na Twitterze, że funkcja nie działa jeszcze idealnie i przy próbie aktywowania promocji pojawia się błąd. Wszystko wskazuje więc na to, że firma Valve pracuje nad taką opcją i wkrótce powinna ona zostać oficjalnie uruchomiona.

The Swapper

Na europejskim blogu PlayStation pojawiła się informacja, że gra The Swapper ukaże się w maju bieżącego roku w wersjach na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Produkcja studia Facepalm Games wykorzysta opcję Cross-Buy, a więc raz zakupiony egzemplarz będziemy mogli uruchomić na trzech konsolach firmy Sony. The Swapper to klimatyczna platformówka logiczna, która w maju ubiegłego roku zadebiutowała na PC.

Titanfall

Abbie Heppe ze studia Respawn Entertainment napisał na Twitterze, że gra Titanfall w wersji na Xboksa One wymaga zainstalowania 20 GB danych na dysku twardym konsoli. Tym samym ostatnie doniesienia, że trzeba będzie przygotować „do 40 GB” wolnego miejsca, były mocno przesadzone. Dzisiaj dowiedzieliśmy się za to, że wersja pecetowa będzie potrzebowała niemal 50 GB przestrzeni dyskowej.

Call of Duty: Ghosts

Z wycieku dostępnego w serwisie PasteBin wynika, że 7 marca na Steamie rozpocznie się darmowy weekend z grą Call of Duty: Ghosts. Gracze mogliby wówczas sprawdzić bez żadnych opłat trzy mapy (Strike Zone, Warhawk, Prison Break) w ramach trybów sieciowych Team Deathmatch oraz Domination. Z kolei 21 marca przez weekend dostępny za darmo byłby dodatek DLC Onslaught. Wyciek wspomina również o nadchodzącym dodatku DLC Legend Pack, zawierającym cztery nowe postacie do trybu multiplayer (Makarov, Rorke, Hazmat, Zakhaev). Jak dotąd powyższe doniesienia nie zostały potwierdzone.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Serena
 2. Trials Fusion
 3. Murdered: Śledztwo zza grobu
 4. Mountain Rescue Simulator
 5. Gods Will Be Watching
 6. Moon Chronicles
 7. Awesomenauts
 8. PayDay 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. X Rebirth – patch 1.25 – zmiany
 2. Dark Souls II – dziennik dewelopera – mroczne intencje (PL)
 3. Anomaly 2 – zwiastun wersji PS4
 4. Gods Will Be Watching – teaser
 5. Trials Fusion – Ride On – trailer
 6. The Order: 1886 - gameplay