Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4X360XONEPS3PC
Okładka Call of Duty: Ghosts - Onslaught (PS4)

Call of Duty: Ghosts - Onslaught

Pierwszy z dodatków DLC do gry Call of Duty: Ghosts studia Infinity Ward.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Ghosts.

Akcji | science fiction | współczesne konflikty | FPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Call of Duty: Ghosts - Onslaught (PS4)

data premiery gry:

28sty2014

X360 XONE

25lut2014

PS4 PS3

27lut2014

PC

Onslaught jest pierwszym z czterech dodatków DLC do pierwszoosobowej strzelaniny Call of Duty: Ghosts, stworzonej przez studio Infinity Ward. Zgodnie z tradycją, wprowadza on do gry cztery mapy przeznaczone dla komponentu wieloosobowego oraz nową broń, a ponadto rozbudowuje tryb Extinction o fragment fabularnej mini-kampanii.

Multiplayerowe areny pojawiające się w Onslaught to: Fog, Bayview, Containment oraz Ignition. Każda z nich charakteryzuje się czymś wyjątkowym. Fog to średnich rozmiarów mapa inspirowana klasycznymi filmami grozy. Dominuje tam mroczna atmosfera, budowana m.in. poprzez osadzenie scenerii w spowitym mgłą lesie oraz ponurą ścieżkę dźwiękową. Co więcej, wypełnienie zadania polowego pozwala jednemu z graczy wcielić się w antagonistę filmu Halloween – Michaela Myersa, wyposażonego w maskę i zakrwawiony topór. Bayview mieści się na słonecznym kalifornijskim wybrzeżu. Po nadmorskim miasteczku poruszają się tramwaje, które da się wykorzystać jako środek transportu. Ponadto drużyna, która wykona specjalne zadanie, może ostrzelać wroga z pokładu dokującego w pobliżu niszczyciela. Containment zabiera graczy do meksykańskiej wioski nad brzegiem wyschniętej rzeki. Centralnym punktem mapy jest umieszczony w ciężarówce ładunek nuklearny. Tu również da się wykonać pewną misję, aby otrzymać możliwość zdetonowania bomby. Z kolei Ignition to przemodelowana wersja mapy Scrapyard z Call of Duty: Modern Warfare 2. Da się odpalić umieszczony na niej silnik rakietowy, by spalić na popiół wszystkich w pobliżu. Wraz z Onslaught do gry trafiła także nowa broń – karabin Maverick. Gracze mogą wybrać, czy chcą go używać jako karabinu szturmowego, czy snajperskiego.

Inną nowością jest pierwszy epizod fabularnej mini-kampanii dla trybu Extinction. W Nightfall czteroosobowa drużyna graczy zostaje wysłana do tajnej bazy na Alasce, badającej zagrożenie pozaziemskie. Komandosi muszą odzyskać ważne dokumenty, przy okazji walcząc z atakującymi placówkę obcymi. DLC stwarza okazję do zmierzenia się z dwoma nowymi rodzajami kosmitów – jeden z nich jest bardzo szybki, a do tego potrafi stać się niewidzialny, natomiast drugi to kilkunastometrowy kolos. Z pomocą przychodzi graczom dodatkowa pukawka rodem z filmów science-fiction.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Ghosts - Onslaught

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Ghosts - Onslaught

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Ghosts - Onslaught

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8
Call of Duty: Ghosts – Onslaught ląduje na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. Pogłoski o darmowym demie gry
Call of Duty: Ghosts – Onslaught ląduje na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. Pogłoski o darmowym demie gry

wiadomość28 lutego 2014

Dodatek Call of Duty: Ghosts – Onslaught jest już dostępny na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. W międzyczasie pojawiły się plotki o demie gry, które podobno umożliwi bezpłatne testowanie ograniczonej zawartości multiplayera Call of Duty: Ghosts. Te same źródła donoszą również o darmowym weekendzie z DLC Onslaught oraz o kolejnych płatnych skórkach postaci.

Call of Duty: Ghosts – dodatek Onslaught oficjalnie zapowiedziany
Call of Duty: Ghosts – dodatek Onslaught oficjalnie zapowiedziany

wiadomość14 stycznia 2014

Onslaught, czyli pierwsze DLC do Call of Duty: Ghosts, zostało zapowiedziane przez firmę Activision. Wraz z nim moduł wieloosobowy rozszerzy się o cztery nowe mapy, dodatkowy karabin oraz fabularną mini-kampanię dla trybu Extinction. Rozszerzenie zadebiutuje 28 stycznia na konsolach Xbox 360 i Xbox One.

Call of Duty: Ghosts - Onslaught – poznaliśmy zawartość pierwszego dodatku DLC
Call of Duty: Ghosts - Onslaught – poznaliśmy zawartość pierwszego dodatku DLC

wiadomość12 stycznia 2014

Dzięki błędowi sieci sklepów GameStop poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie rozszerzenie Onslaught do gry Call of Duty: Ghosts. DLC zaoferuje cztery mapy do rozgrywek wieloosobowych oraz jeden nowy epizod do trybu Extinction.

Call of Duty: Ghosts – ujawniono zawartość przepustki sezonowej i planowanych DLC
Call of Duty: Ghosts – ujawniono zawartość przepustki sezonowej i planowanych DLC

wiadomość20 grudnia 2013

Udostępniono nowy film z gry Call of Duty: Ghosts, który ujawnia informacje na temat przepustki sezonowej i objętych nią czterech paczek DLC (zaplanowanych na przyszły rok). Przepustka gwarantuje też dostęp do kilku innych bonusów.

PC
X360
PS3
XONE
PS4