Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2014, 09:18

autor: luckie

Call of Duty: Ghosts – dodatek Onslaught oficjalnie zapowiedziany

Onslaught, czyli pierwsze DLC do Call of Duty: Ghosts, zostało zapowiedziane przez firmę Activision. Wraz z nim moduł wieloosobowy rozszerzy się o cztery nowe mapy, dodatkowy karabin oraz fabularną mini-kampanię dla trybu Extinction. Rozszerzenie zadebiutuje 28 stycznia na konsolach Xbox 360 i Xbox One.

Cztery mapy, broń i rozszerzenie trybu współpracy – standardowa zawartość DLC do Call of Duty - Call of Duty: Ghosts – dodatek Onslaught oficjalnie zapowiedziany - wiadomość - 2014-01-14
Cztery mapy, broń i rozszerzenie trybu współpracy – standardowa zawartość DLC do Call of Duty

Firma Activision zapowiedziała Onslaught, czyli pierwszy dodatek do strzelaniny FPP Call of Duty: Ghosts, cieszącej się obecnie rekordową popularnością wśród użytkowników konsol nowej generacji – PlayStation 4 i Xboksa One. Tradycyjnie DLC w pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach z rodziny Xbox (X360 i XONE) – 28 stycznia 2014 roku. Data premiery wydań na pozostałe platformy sprzętowe (PC, PS3 i PS4) nie została ujawniona. Zawartość rozszerzenia poznaliśmy kilka dni temu, dzięki pomyłce sieci sklepów Gamestop, ale stosownie będzie ją przypomnieć. Danie główne stanowić mają cztery multiplayerowe mapy: Fog, Bayview, Containment oraz Ignition. Ponadto gracze otrzymają karabin Maverick, a także Nightfall – pierwszą fabularyzowaną misję w trybie Extinction.

Szczegóły DLC Onslaught
  1. Cztery mapy: Fog, Bayview, Containment i Ignition
  2. Karabin Maverick o podwójnym zastosowaniu (broń szturmowa, snajperka)
  3. Nightfall – pierwszy odcinek fabularnej mini-kampanii dla trybu Extinction
  4. Premiera: 28 stycznia 2014 roku (X360 i XONE)

Studio Infinity Ward zapewnia, że każda z dodatkowych map będzie charakteryzowała się odmiennym środowiskiem oraz rozmiarami – od małej do średniej. Areny będą zawierały także różnego rodzaju urozmaicenia. Przykładowo, wykonanie specjalnego zadania na mrocznej mapie Fog pozwoli wcielić się w Michaela Myersa – postać z filmu grozy Halloween – by z siekierą w dłoni wlewać strach w serca innych graczy.

Ponadto Onslaught pozwoli wykorzystać w walce nowy karabin o podwójnym zastosowaniu. W zależności od potrzeb, Maverick może służyć jako broń szturmowa lub snajperka (automatyczny lub półautomatyczny tryb strzelania).

Z kolei Episode 1: Nightfall zapoczątkuje czteroczęściową historię dla trybu przetrwania Extinction, w którym do tej pory naszym jedynym zadaniem było odpieranie kolejnych fal atakujących obcych. Gracze zostaną wysłani do tajnej bazy na Alasce, badającej zagrożenia pozaziemskie. Zespół komandosów będzie musiał odzyskać bezcenne dane, zabijając po drodze hordy kosmitów. Pierwszy odcinek pozwoli poznać dwie postaci niezależne, chwycić za nową broń oraz zmierzyć się z nieznanymi wcześniej gatunkami obcych – w tym z kilkunastometrowym monstrum.

Nightfall pozwoli graczom zmierzyć się z nowym wyzwaniem w postaci przerośniętego obcego - Call of Duty: Ghosts – dodatek Onslaught oficjalnie zapowiedziany - wiadomość - 2014-01-14
Nightfall pozwoli graczom zmierzyć się z nowym wyzwaniem w postaci przerośniętego obcego

Call of Duty: Ghosts – Onslaught wchodzi w skład pakietu Season Pass, dostępnego w cenie sugerowanej 49,99 euro (Steam) lub 199,99 zł (PlayStation Network i Xbox Live). Dodatek da się również kupić osobno za 14,99 euro. Prócz Onslaught, szykowane są trzy inne DLC: Devastation, Invasion i Nemesis.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts - czy to jest nowa generacja?
  2. Call of Duty: Ghosts - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gryCall of Duty: Ghosts
  4. Oficjalna strona dodatku Onslaught
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.