Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2014, 23:00

autor: Ender

The Last of US: Left Behind – nowe informacje o fabule dodatku i jego cenie

W sieci pojawiło się całkiem sporo informacji o pierwszym fabularnym DLC dla gry The Last of US, zatytułowanym Left Behind. Poznaliśmy też sugerowaną cenę dodatku.

Twórcy na razie nie ujawniają ostatecznej daty premiery DLC - The Last of US: Left Behind – nowe informacje o fabule dodatku i jego cenie - wiadomość - 2014-01-14
Twórcy na razie nie ujawniają ostatecznej daty premiery DLC

Serwis IGN opublikował ekskluzywną zapowiedź pierwszego fabularnego dodatku dla gry The Last of Us, zatytułowanego Left Behind. Dzięki artykułowi poznamy nieco więcej szczegółów dotyczących fabuły rozszerzenia oraz okoliczności w jakich jego dwie bohaterki wyruszają w przygodę, której finał poznali gracze mający możliwość przejścia podstawki. Naughty Dog potwierdziło w nim też, że dodatek kosztować będzie 14,99 dolarów (ok. 45 zł). Data premiery pozostaje jednak wciąż tajemnicą.

Jak już wiemy, akcja Left Behind rozgrywa się przed oryginalną kampanią gry, a jego protagonistkami są Ellie i jej najbliższa przyjaciółka Riley. Ellie przebywa w wojskowej szkole, której zadaniem jest przygotowanie potencjalnych przyszłych żołnierzy, zajmujących się ochroną i zabezpieczeniem enklaw niezainfekowanej populacji. Miejsce to – jedynie wspomniane w The Last of Us – zostaje sportretowane jako ponura i bardzo wymagająca instytucja, która potencjalnie chroni dzieci przed niebezpieczeństwem, ale nie oferuje im oparcia, narzucając jedynie dyscyplinę i wycieńczające codzienne ćwiczenia.

Jak możemy zobaczyć w krótkim trailerze, historia rozpoczyna się gdy Riley zakrada się w nocy do pokoju przyjaciółki, która nie widziała jej od kilkudziesięciu dni i uznała ją za zmarłą. Nie wiemy na razie w jakich okolicznościach Riley zniknęła z życia Ellie ale jej sytuacja może być powiązana ze Świetlikami, organizacją którą dobrze znają weterani gry.

16-letnia Riley sportretowana zostanie nie tylko jako przyjaciółka, ale także mentorka Ellie, która uczy ją wielu przydatnych umiejętności, a także bardziej asertywnej postawy wobec wszelkich autorytetów. To ona przekona ją zresztą też, by wraz z nią opuścić bezpieczne mury akademii i wybrać się na wycieczkę do opustoszałego centrum handlowego. W postać Riley wcieli się aktorka Yaani King, występująca między innymi w serialu Mad Men. King, debiutująca w świecie wirtualnej rozrywki, miała spędzić wiele czasu przygotowując się do swojej roli.

Kwestie długości Left Behind pozostają na razie tajemnicą. Naughty Dog zapowiada jednak, ze w trakcie zabawy zobaczymy kilka nowych elementów gameplayu, których na razie nie chce zdradzać. Studio zapewnia, że mowa dynamika rozgrywki podkreśli osobowość obu bohaterek. Przygoda będzie miała też nieco inny klimat i nastrój niż główna kampania. Gracze będą mieli okazję zobaczyć bardziej beztroską i wesołą stronę Ellie.

Riley mieliśmy już okazję zobaczyć w komiksie The Last of Us: American Dream - The Last of US: Left Behind – nowe informacje o fabule dodatku i jego cenie - wiadomość - 2014-01-14
Riley mieliśmy już okazję zobaczyć w komiksie The Last of Us: American Dream
  1. Recenzja gry The Last of Us - niemal doskonały exclusive na PS3
  2. Oficjalna strona gry The Last of Us