Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PS4
Okładka The Last of Us: Left Behind (PS3)
OkładkaThe Last of Us: Left Behind (PS3)

The Last of Us: Left Behind

Oficjalny dodatek fabularny do gry The Last of Us studia Naughty Dog.

To jest dodatek do gry The Last of Us.

Akcji | TPP | skradanki | postapokalipsa | horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last of Us: Left Behind Premiera

14lut2014

PS3

12maj2015

PS4

Gry podobne do The Last of Us: Left Behind

Heavenly Sword

Enslaved: Odyssey to the West

Afterfall: InSanity

Left Behind to pokaźnych rozmiarów DLC do uznanej gry akcji TPP The Last of Us, rozbudowujące tryb fabularny produkcji. Tak jak w przypadku pierwowzoru, za jego powstanie odpowiada studio Naughty Dog.

Akcja omawianego dodatku toczy się głównie przed wydarzeniami znanymi z podstawowej wersji gry. Centralną postacią opowieści jest tym razem Ellie. Joel nie pojawia się u jej boku – zastępuje go Riley, najlepsza przyjaciółka i mentorka protagonistki (w tej roli Yaani King). Wydarzenia zostały umiejscowione w szkole wojskowej na terenie strefy kwarantanny, do której Ellie i Riley uczęszczają. Pewnego dnia miejsce to staje się areną serii dramatycznych wydarzeń, które na zawsze zmieniają życie obu dziewczyn. Podobnie jak w pierwowzorze, istotnym elementem fabuły Left Behind jest ukazanie, jak rozwija się więź między obiema postaciami.

W dodatku występuje również drugi wątek opowieści, będący swego rodzaju pretekstem do ukazania przygód Ellie i Riley z przeszłości. Podczas jego trwania także wcielamy się w rolę Ellie, ale tym razem akcja rozgrywa się w trakcie wydarzeń znanych z The Last of Us. Po tym jak Joel zostaje ranny w walce z bandytami, nasza bohaterka wyrusza na poszukiwania zestawu pierwszej pomocy, żeby opatrzyć i zaszyć rany swojego opiekuna. W tej części scenariusza nie doświadczymy rozbudowanych dialogów, ale bierzemy udział w kilku walkach oraz licznych etapach skradankowych. To właśnie pomiędzy nimi przenosimy się z główną bohaterką do przeszłości i wspomnień związanych z Riley.

Ponieważ mamy do czynienia jedynie z zestawem nowych poziomów, podstawowe mechanizmy rozgrywki i strona techniczna The Last of Us nie uległy większym zmianom. Jednak należy pamiętać, że zamiast twardego faceta, jakim był Joel, otrzymujemy tutaj postać nastoletniej dziewczynki – dlatego trzeba liczyć się z tym, że w Left Behind zmniejszono nacisk na stosowanie bezpośrednich rozwiązań siłowych wobec napotykanego zagrożenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1531 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Last of Us: Left Behind

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PS4