Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 09:16

autor: Draug

Zapowiedziano fabularne DLC do The Last of Us i Uncharted 4 na PlayStation 4

Podczas eventu z okazji premiery konsoli PlayStation 4 studio Naughty Dog dokonało dwóch ważnych ogłoszeń. Pierwszym jest DLC Left Behind do The Last of Us, które wzbogaci tryb fabularny o nową przygodę z Ellie w roli głównej. Drugim jest ujawnienie prac nad czwartą częścią Uncharted, przeznaczoną na PS4.

Niedawno zakończyła się gala zorganizowana przez Sony z okazji amerykańskiej premiery konsoli PlayStation 4. Wśród goszczących na niej deweloperów współpracujących z japońskim gigantem nie zabrakło przedstawicieli studia Naughty Dog, którzy zapowiedzieli dwie ważne nowości: kolejne DLC do The Last of Us, zatytułowane Left Behind i rozbudowujące tryb dla jednego gracza o przygodę z Ellie w roli głównej, a także nową odsłonę serii Uncharted, przeznaczoną na PlayStation 4.

DLC Left Behind do The Last of Us

Akcja Left Behind będzie toczyła się przed wydarzeniami znanymi z podstawowej wersji gry. Jak wspomniano, centralną postacią opowieści będzie tym razem Ellie i nie zobaczymy u jej boku Joela. Zastąpi go Riley – najlepsza przyjaciółka i mentorka protagonistki (w tej roli Yaani King). Wydarzenia zostaną umiejscowione w szkole wojskowej na terenie strefy kwarantanny, do której Ellie i Riley uczęszczają. Pewnego dnia miejsce to stanie się areną serii dramatycznych wydarzeń, które na zawsze zmienią życie obu dziewczyn. Podobnie jak w pierwowzorze, istotnym elementem fabuły omawianego rozszerzenia będzie ukazanie, jak rozwija się więź między obiema postaciami.

Left Behind to pierwsze i prawdopodobnie jedyne DLC do The Last of Us, które wzbogaca tryb fabularny dla jednego gracza. - Zapowiedziano fabularne DLC do The Last of Us i Uncharted 4 na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-11-15
Left Behind to pierwsze i prawdopodobnie jedyne DLC do The Last of Us, które wzbogaca tryb fabularny dla jednego gracza.

Dokładnej daty premiery Left Behind nie podano, mówiąc jedynie, że rozszerzenie pojawi się na początku 2014 roku. DLC wejdzie w skład przepustki sezonowej, a osoby, które jej nie posiadają, będą mogły zamawiać dodatek przedpremierowo przez PlayStation Store od 19 listopada. Jego cena wyniesie 14,99 dolarów (w przeliczeniu ok. 47 zł). Warto przypomnieć, że zgodnie z ujawnionymi kilka tygodni temu planami Naughty Dog, Left Behind to pierwsze i jedyne rozszerzenie trybu dla jednego gracza w The Last of Us.

Uncharted na PlayStation 4

Niestety, w temacie nowej odsłony serii Uncharted twórcy podzielili się znacznie mniejszą ilością informacji. Nie znamy nawet jej podtytułu (o ile gra będzie posiadała takowy) ani przybliżonej daty premiery. Deweloper zapewnił tylko, że doświadczymy wielkiego kroku naprzód, jeśli chodzi o poziom oprawy graficznej, jakość przedstawienia historii, wykonanie animacji w technologii performance capture etc. Jedyne, co otrzymaliśmy poza anonsem i owymi obietnicami, to krótki zwiastun fabularny (możecie go zobaczyć powyżej). Głos, który w nim słyszymy, nie należy do Nolana Northa, który zwykł animować Nathana Drake’a, lecz do Todda Stashwicka. Wypowiadany w trailerze monolog w tłumamaczeniu na język polski brzmi następująco:

”Pewnych łańcuchów nie da się zerwać… Straciłem piętnaście lat, pogrzebany żywcem i wymazany z pamięci… Zostawiłeś mnie, gnijącego w tej dziurze, i nigdy nie spojrzałeś za siebie… Ale nie możesz uciec przeszłości. I kiedy cię dopadnie, a wszystkie twoje kłamstwa zaczną się obalać… będę tam, przy wraku… Jesteś mi coś winien.”

Niewykluczone, że mamy tu do czynienia z kolejną osobą, z którą Nathan ma na pieńku. Sądząc po mapie, której powierzchnia przesuwa się pod okiem kamery w zwiastunie, możemy też gdybać, że areną działań w nowym Uncharted będą wybrzeża Afryki Południowej.