Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 09:30

autor: luckie

Next Car Game na pierwszym gameplayu

Twórcy serii FlatOut zaprezentowali pierwszy gameplay ze swojego nowego projektu. Next Car Game zaoferuje wirtualne wyścigi samochodowe w dużym stopniu nastawione na rozwałkę. Zobacz, jak efektowny model zniszczeń prezentuje się w akcji!

Podobnie jak w grach z cyklu FlatOut, w Next Car Game fizyka odegra dużą rolę - Next Car Game na pierwszym gameplayu - wiadomość - 2013-11-15
Podobnie jak w grach z cyklu FlatOut, w Next Car Game fizyka odegra dużą rolę

Ludzie ze studia Bugbear Entertainment postanowili rozbudzić zainteresowanie kickstarterową zbiórką pieniężną na potrzeby ich nowej produkcji – Next Car Game. W tym celu wypuścili pierwszy zapis rozgrywki z tej samochodowej gry, zapowiadanej jako duchowy spadkobierca serii FlatOut. Prezentowany fragment pozwala przyjrzeć się grafice oraz zachowaniu pojazdów na żużlowej nawierzchni. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć, jak wygląda zaimplementowany w Next Car Game model zniszczeń, ale nie był to pełnoprawny gameplay. Czy kraksy na trasie wyglądają równie efektownie? Przekonajcie się sami!

Next Car Game w skrócie
  1. Gra wyścigowa studia Bugbear Entertainment (seria FlatOut)
  2. Tytuł powstaje bez udziału wydawcy – pieniądze pochodzą z przedsprzedaży oraz zbiórki na Kickstarterze
  3. Do tej pory na Kickstarterze zebrano 70 tysięcy z potrzebnych 350 tysięcy dolarów
  4. Premiera edycji PC odbędzie się na początku wiosny 2014 roku

Wyścig na nagraniu obserwujemy z nad maski samochodu z napędem tylnym. Twórcy zapewniają, że auta prowadzi się bardzo przyjemnie i realistycznie – choć dla osób, które za kółkiem nie czują się zbyt pewnie, gra zaoferuje szereg wspomagaczy. Na razie pozostaje wierzyć autorom na słowo, ale już niedługo. Po zakończeniu zbiórki na Kickstarterze (pozostało 16 dni) Bugbear Entertainment udostępni grywalne demo technologiczne osobom wspierającym produkcję kwotą min. 20 dolarów.

Skoro wspomnieliśmy o zmaganiach Next Car Game na Kickstarterze, warto dodać, że póki co akcja nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Choć zbiórka znajduje się obecnie na półmetku, to do tej pory zgromadzono nieco ponad 70 tysięcy z 350 tysięcy dolarów, o jakie poprosili twórcy. Mimo to Bugbear Entertainment zapewnia, że wersja alfa jest już gotowa, a ewentualna porażka na Kickstarterze nie przeszkodzi w wydaniu gry. Dodatkowe fundusze przydałyby się jednak na jej dalsze rozbudowanie, ponieważ pomysłów na to twórcom (i fanom) nie brakuje. Choć priorytetem jest edycja na PC, to gdyby tytuł cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem, trafiłby również na konsole Xbox One i PlayStation 4. Na to jednak potrzeba aż 1,5 miliona dolarów, a na razie nic nie zapowiada, by udało się zebrać taką sumę.

Next Car Game trafi do sprzedaży wiosną 2014 roku. Gra będzie dostępna na PC zarówno w wersji cyfrowej (m.in. Steam, sklep Humble Bundle), jak i pudełkowej.

  1. Oficjalna strona Next Car Game
  2. Next Car Game na Kickstarterze