Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS5PS4XONE
Okładka Wreckfest (PC)

Wreckfest

Dynamiczna gra wyścigowa opracowana przez studio Bugbear Entertainment. Wreckfest czerpie inspiracje z wcześniejszych dokonań studia i skupia się na szalonej rywalizacji, nie mającej wiele wspólnego z zasadami fair play.

Wyścigi | samochodowe | sieciowe | crowdfunding | Xbox Game Pass

Okładka Wreckfest (PC)

data premiery gry:

14cze2018

PC

27sie2019

PS4 XONE

1cze2021za 39dni

PS5

Wreckfest to kolejna gra wyścigowa studia Bugbear Entertainment, które stoi za takimi tytułami jak Rally Trophy, Ridge Racer Unbounded oraz FlatOut. Sercem tej produkcji są modele aut produkowanych pod koniec ubiegłego wieku. Rozgrywka nastawiona jest na rywalizację pełną celowych kraks i stłuczek oraz swobodne tuningowanie pojazdów.

Mechanika

Wreckfest czerpie garściami z rozwiązań zastosowanych w serii FlatOut. W tej grze nie liczy się wyłącznie prędkość, ponieważ na torach toczy się ostra walka pomijająca zasady fair play. Możemy przeszkadzać rywalom, spychając ich pojazdy z trasy czy doprowadzając do kolizji, by ostatecznie całkowicie wyeliminować ich z gry. System zniszczeń w realistyczny sposób odwzorowuje zachowanie pojazdów. Prowadząc uszkodzone auto, możemy odczuć problemy z układem sterowania, hamowaniem, pracą silnika itp.

Istotnym elementem gry jest możliwość modyfikacji samochodów. Podczas wyścigów zdobywamy kolejne części, dzięki czemu możemy personalizować nie tylko wygląd pojazdów, ale także ich parametry. Każde z aut możemy wyposażyć we wzmocnione zderzaki czy klatki bezpieczeństwa, co zapewni lepszą skuteczność na arenie. Z drugiej strony możemy odciążyć pojazd czy ulepszyć układ paliwowy, by zagwarantować maszynie lepsze osiągi na torze.

Tryby gry

Gra oferuje dwa podstawowe tryby rozgrywki: tryb kariery przeznaczony dla pojedynczego gracza oraz tryb wieloosobowy.

Solowa kariera sprowadza się do rywalizacji z S.I. w kolejnych wielkich zawodach podzielonych na pomniejsze turnieje. Każdy wyścig w tym trybie to szansa na zdobycie punktów doświadczenia, odblokowania nowych części lub nowych pojazdów. Zasady rozgrywki są podobne dla tradycyjnych gier wyścigowych, w których zwycięzcą jest ten, kto pierwszy przekroczy linię mety. Wreckfest jednak nawet w tym trybie skupia się głównie na przepychankach pomiędzy pojazdami, z których każdy może zostać wyeliminowany z wyścigu przez konkurentów. Na trasach możemy spodziewać się licznych niespodzianek w stylu niebezpiecznych skrzyżowań z natężonym ruchem ulicznym.

Multiplayer we Wreckfest umożliwia zmagania z graczami z całego świata lub wyłącznie w gronie znajomych w kilku dostępnych wariantach rozgrywki. Wspólnym mianownikiem sieciowych zestawów zasad jest nacisk na destrukcję aut przeciwników. Mamy do dyspozycji tradycyjne trasy, ale także zamknięte areny, na których walczymy przeciwko innym graczom w trybie Deathmatch lub Last Man Standing. Ten drugi przypomina samochodowe battle royale - zwycięzcą jest kierowca tego pojazdu, który jako jedyny będzie na chodzie na koniec zmagań.

Kwestie techniczne

Za jakość oprawy Wreckfest odpowiada autorski silnik ROMU. Jego specjalizacją jest szczegółowe odtwarzanie kraks, wypadków i interakcji z mapami, na których pojawia się mnóstwo zniszczalnych elementów. Dopracowany system zniszczeń wiernie przedstawia stan techniczny pojazdów, które zachowują się i wyglądają adekwatnie do odniesionych na trasie szkód.

Wreckfest oferuje wsparcie dla modów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-24  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 326 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 836 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Wreckfest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wreckfest

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows Vista
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 380X lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Testujemy Next Car Game - godnego następcę serii FlatOut
Testujemy Next Car Game - godnego następcę serii FlatOut

Przed premierą 19 maja 2014, 16:58

Jak już wspomniałem, główną atrakcją gry są wyścigi. To co już w tej chwili znajduje się w Next Car Game wysoko podnosi poprzeczkę, głównie dzięki zaimplementowanemu widokowi zza kierownicy. Robiąc pierwsze okrążenia przy wykorzystaniu standardowej kamery unoszącej się za samochodem trochę kręciłem nosem. Dynamika jest dobra, mechanika jazdy mocno przypomina poprzednie gry tego studia i choć auto zachowuje się w miarę realnie wchodząc w uślizgi czy podskakując tak, jak teoretycznie powinno, to jednak wyraźnie czuć, że mamy do czynienia z rozrywkowo zręcznościowym modelem jazdy. Wraz ze zmianą widoku na ten z kokpitu oczywiście nic się pod tym względem nie zmienia, ale gra niesamowicie zyskuje na widowiskowości. Po podłączeniu kierownicy to prawdziwy odlot. Gra się świetnie, nawet pomimo faktu, że czasem zdarzają się różne błędy w wyświetlaniu wnętrza pojazdu oraz nie działa force feedback.

PC
PS4
XONE
PS5